10 Temmuz 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SODEVden çağrı!
25 Mart 2009 Çarşamba 14:42

SODEV'den çağrı!

SODEV Başkanı Erol Kızılelma yaptığı basın açıklamasında: “Bu seçimleri, işsizliğin, yoksulluğun ve adaletsiz dünyanın çözüm yolunu gösterecek olan sosyal demokrasinin alternatif olarak öne çıkacağı, çağdışı, antidemokratik, soygun düzeninin sonunu hazırl

SODEV Başkanı Erol Kızılelma yaptığı basın açıklamasında: “Bu seçimleri, işsizliğin, yoksulluğun ve adaletsiz dünyanın çözüm yolunu gösterecek olan sosyal demokrasinin alternatif olarak öne çıkacağı, çağdışı, antidemokratik, soygun düzeninin sonunu hazırlayacağı, dürüstlüğe anlam kazandıracağı, özlediğimiz mutlu, huzurlu, özgür, çağdaş ve refah içinde bir toplumu kurmanın önünü açacağı inancıyla önemsiyoruz”dedi


Kızılelma sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye zıtlıkları yan yana yaşayan bir ülke. Bir yanda utanmazca sürdürülen bir soygun düzeni, bakan, başbakan çocukları, damatlar, ışık hızıyla zengin oluverenler, bir yanda da işsizlik, yoksulluk. Bir yanda dokunulmazlıkları nedeniyle yaptıkları yanlarına kar kalanlar, bir yanda da ödeyemedikleri kredi kartı borçları nedeniyle dürüst olmamakla suçlanan yoksullar. Demokrasi havarisi gibi gösterilen bir iktidar ve bu iktidarın basına ve muhaliflerine karşı uyguladığı sistematik ve organize bir baskı.
Türkiye sorunlarıyla baş etmenin yolunu elbette bulacaktır. Bu yol, daha ileri bir demokrasiye doğru döşenen bir yoldur. Yolsuzlukları önlemenin yolu da, dikta özlemlileri ile baş etmenin yolu da demokratikleşmekten geçmektedir. Demokrasi kültürü toplumumuzca içselleştirildiği oranda, insanlar hesap sormanın, hakkını aramanın, daha iyiyi inşa etmenin yolunu bulacaktır.
Demokrasi, azınlık haklarının güvence altında olduğu, toplumun örgütlülüğünün ve bilgilenme hakkının sınırlanmadığı bir yönetim biçimidir. Seçimler ise demokrasinin vazgeçilemez bir aracıdır. Demokratik olmayan “Siyasi Partiler ve Seçim Yasalarıyla” ve adaletsiz bir ortamda gidiliyor olsa da önümüzdeki seçimler önemlidir. Demokratikleşme yolunda kısa veya uzun bir adım olacaktır. Yurttaşlar mutlaka oylarını kullanmalıdır.
Bu seçimleri, işsizliğin, yoksulluğun ve adaletsiz dünyanın çözüm yolunu gösterecek olan sosyal demokrasinin alternatif olarak öne çıkacağı, çağdışı, antidemokratik, soygun düzeninin sonunu hazırlayacağı, dürüstlüğe anlam kazandıracağı, özlediğimiz mutlu, huzurlu, özgür, çağdaş ve refah içinde bir toplumu kurmanın önünü açacağı inancıyla önemsiyoruz. Halkımızı demokrasiden, özgürlüklerden, adaletli ve barış içinde bir Türkiye'den yana oy vermeye çağırıyoruz”dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ