26 Mayıs 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Skibbenin müthiş 11i
20 Ekim 2008 Pazartesi 11:03

Skibbe'nin müthiş 11'i

Rıdvan Dilmen, Skibbe'yi dünkü karşılaşma sonrası yaptığı yorumlarda yere göğe sığdıramadı. İşte Rıdvan'ın GS yorumu;

İstifa ediyor, ayrılacak gönderiliyor derken, Skibbe dünkü Trabzonspor galibiyetinin ardından rahat bir nefes aldı.

Skibbe'ye hayat öpücüğü veren karşılaşmayı yazan Rıdvan Dilmen, oynanan oyunu yere göğe sığdıramadı.

İşte Dilmen'in Skibbe yorum;

Skibbe müthiş bir 11 çıkardı: Trabzonspor'u çok ciddiye aldığını, rakibe saygı duyduğunu gösterdi. Ve sonuçta Galatasaray hak ettiği bir galibiyet elde etti. Gerçekten çok iyi top oynadılar. Maç boyunca hep dikkatliydiler. Top rakipteyken de, kendilerindeyken de sürekli yardımlaşma içindeydiler.
Savunmada iki bek sürekli oyuna çıktı. Meira, Servet ile Emre'nin önünde emniyet sübabı olarak durdu. Meira'nın yanında Ayhan, onların önünde çok yetenekli Arda, Kewell ve Lincoln. En uçta Milan Baros. Bir gün önce Chelsea'yi izledim, beş gol attılar. Aynı sistemle. En uçta oynayan Anelka'nın golü yoktu, arkasındakiler attı. Dün de Baros atamadı, arkadakiler attı. Aslında oyuncuların yeteneklerine baktığımızda sistem için 4-2-4 diyebiliriz. Skibbe, Baros, Kewell, Arda ve Lincoln'ün formda olmalarından dolayı ofansif yönlerini kullanmak istedi. Meira ve Ayhan ile de orta sahayı tuttu.

Trabzon'a ihtar: Trabzonspor kazanmaya gelmişti. Maç 0-0 giderken kazanacak pozisyonları da buldular ama oyunun devamı hatta Yattara'nın girişi lehlerine değil, aleyhlerine oldu. Arda'nın attığı gol orta idi. Ama Arda iyi oyunuyla bu golü hak etmişti. İkinci gol duran top ve karambolden geldi. Ama üçüncü gol hazırlanışı ve Lincoln'ün bitirici vuruşu ile mükemmeldi.
Trabzonspor'un golü yedikten sonra oyun disiplininden kopması düşündürücü. Galatasaraylı oyuncuların ve Skibbe'nin ciddiyeti ise gelecek için ümitlendirici bir tabloydu.
Bünyemin Gezer, Lincoln'ü bayrağı eline aldığı zaman atmalıydı. Hata yaptı

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ