09 Temmuz 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Siyaset Mumcuyu yiyip bitirmiş!
15 Eylül 2008 Pazartesi 14:32

Siyaset Mumcu'yu yiyip bitirmiş!

Erkan Mumcu, fakirleşmiş geçimini sağlamak için çalışmak zorunda! İşte Mumcu'yu mum gibi eriten siyaset!

ANAVATAN Genel Başkanlığı'nı bırakmaya hazırlanan Erkan Mumcu'nun, siyasete girerken 3 sayfa olan malı 3 satıra inmiş! Maddi durumu zora giren Erkan Mumcu, siyaseti ebediyete kadar bırakmakta kararlı!


Hürriyet'ten Fatih Çekirge'nin yazısının ilgili bölümü:

3 sayfa malım, 3 satıra indi : Siyasete başladığımda mal beyanımı verirken utanmıştım... Fazla gelmişti. Üç sayfa tutuyordu... Şimdi üç satıra indi... 18 Ekim'de genel kurulda konuşup siyaseti bırakıyorum. Geçinmek için çalışmaya ihtiyacım var.

İşte size üç satırdan oluşan bir "siyasi hayat"... Ben onu ilk kez Başbakan'ın yanında görmüştüm. Başbakan'la röportaj yapacaktık. Odaya girdiğimde bir genç adam yanında oturuyordu... Sohbet başladı. İlk soruyu sorduğumda Başbakan ona döndü ve "Söyle bakalım sen ne cevap verirsin bu soruya" dedi. Biraz kol kanat germe, biraz el verme gibi bir şeydi bu. Şaşırıp içimden sormuştum:

"Allah Allah siyasette böyle şey de mi vardı. Yani bir genel başkan bir gence böylesine el verecek?"

Çok ve heyecanlı konuşuyordu... Doğrusu biraz da bozulmuştum. Gazete Başbakan'dan alacağım haberi bekliyordu. Ben burada kim olduğunu bilmediğim bir kişiyle röportaj yapar hale gelmiştim.. Sonra yıllar geçti... Yükselmeler, milletvekillikleri, bakanlıklar. Büyük umutlar... Büyük iddialar... 35-40 yaşında üç bakanlık... İhanetler, savrulmalar... Ve işte şimdi siyaseti bırakıyor...

Erkan Mumcu. AKP'ye girişi de çıkışı da tepki yaratmıştı... Sonra Mehmet Ağar'la sağı birleştirmeye çalıştı. Olmadı. Ağar'ın bozduğunu biliyordu... Ağar neden bozmuştu? Bilmem... Ama şimdi onun bildiği bir tek şey var. O da şu:

- Siyaseti bırakıyor. Girdiğinde 3 sayfa mal beyanı vardı. Şimdi üç satır... Söz verdi bir daha da girmeyecek...

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ