03 Ağustos 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şişman ve bakımsız kadın yıldızları solladı
02 Mayıs 2009 Cumartesi 11:28

Şişman ve bakımsız kadın yıldızları solladı

İngiltere'de "Britain's Got Talent"la adlı popstar yarışması ile ünlenen 47 yaşındaki kısmen engelli, "şişman ve bakımsız" yıldız Susan Boyle, sanal alemde, müzik dünyasının birbirinden güzel ve seksi üç top starı, Madonna, Beyonce ve Jennifer Lopez'den d

İngiltere'nin Popstar versiyonu olan ve ITV kanalından yayınlanan "Britain's Got Talent" yarışması, uluslararası bir yıldız yaratmıştı. 11 Nisan'da yayınlanan yarışmanın jüri üyeleri olan Simon Cowell, Piers Morgan ve Amanda Holden'ın, önce alaycı yaklaştığı, seslendirdiği "Sefiller" müzikalinden "I Dreamed a Dream" (Bir Hayal Kurdum) şarkısının ardından ise tam puan verdiği İskoçyalı Susan Boyle, aradan bir ay bile geçmeden sanal alemde bir çok dünya starından daha çok reyting yaptı.1 Mayıs sabahı, Google'ın gelişmiş arama motoruna sesi ve performansıyla herkesi mest ederek dünya çapında üne kavuşan Boyle'un adını yazanlar, ekranda 100 milyona yakın web kaynağı, 8 milyon civarında fotoğraf ile 70 bin kadar da haberle karşılaştı.
Sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta, Boyle hayranlarının oluşturduğu grup sayısının 500'ü geçti, dünyanın dört bir yanından bu gruplara üye olanların sayısı da 30 milyonu aştı. İnternnetteki tüm görüntü paylaşım sitelerinde yeralan hemen her videoyu bünyesinde barındıran “video.google.com”da ise Boyle'lu görüntülerinin sayısı, 15 bine yaklaştı.

Güzel ve seksi görüntüleriyle, yeryezünün hemen her köşesindeki yüz milyonlarca erkeğin düşlerini süsleyen ve uzun yıllardır popüler olan Madonna, Beyonce ile Jennifer Lopez ise Google'daki fotoğraf ve haber sayısı açısından "şişman ve bakımsız" yıldızın gerisinde kaldı. Üç şarkıcı için de Facebook'ta hayranları tarafından kurulan grup sayısı Boyle'inkiler gibi 500'ün üzerine çıktı. Google'daki web sonuçları ve video.google'daki video sayısı baz alındığında, bu üç isimden sadece şöhret basamaklarını 30 yıl önce tırmanmaya başlayan 51 yaşındaki ABD'li şarkıcı Madonna, çiçeği burnunda yıldız Boyle'a zirveyi kaptırmadı. Ancak, internetteki veriler, sadece 3 hafta önce şöhret olan Boyle'un, video.google' da 20 bin görüntüsü bulunan Maddona'yı sanal tahtından kolayca indirebileceğini gösteriyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ