21 Ocak 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sıra dışı bir programa hazır olun !
17 Ekim 2008 Cuma 12:45

Sıra dışı bir programa hazır olun !

Yeni Nesil Medyacılık anlayışını benimseyen, internet televizyonu NGM TV 'de sımsıcak bir program başladı... www.ngmtv.com'de yayın yapan NGM'ye her geçen gün ilgi artıyor.


Adem ile Havva programını sunan Aykut Altınelli ve Kamer Yılmaz , aynı zamanda programın tüm içeriğini de kendileri hazırlıyor...

İkili tüm dünyada ve Türkiye'de gerçekleşen ilginç kadın-erkek haberleri üzerine farklı yorumlar getiriyor. Kadın ve erkeğin zıt yorumları bir araya gelince ortaya da komik anlar çıkıyor... Kamer Yılmaz ve Aykut Altınelli'nin medyaya gelmeleri ise bambaşka bir hikaye...

Kamer Yılmaz ve Aykut Altınelli kimdir?

Aykut: Yeditepe Üniversitesi Siyaset bilimi ve Uluslararası ilişkiler mezunuyum. Medya sektörünü, ilerleyen zamanlarda siyaset programı hazırlayıp sunmak maksadıyla düşünürken, bir arkadaşım sayesinde kendimi bir anda medyada ve NGM'de buldum. Kısa sürede bu tarz bir program hazırladık ve ilerleyen haftalarla beraber, izleyicilerden gelen yorumları da değerlendirerek daha da güzel ve eğlenceli bir program yapacağımızdan hiç şüphem yok.

Kamer: İstanbul Üniversitesi Radyo-Tv Yayıncılığı 2. sınıf öğrencisiyim. Lisede gazetecilik bölümündeydim, Aslında program içeriklerini desteklemek üzerine çalışmaya başladım, kamera önüne çıkmak gibi bir düşüncem yoktu. 1 sene Hürriyet'te muhabirlik yaptım. Zaten tahsilimde bunun üzerine, ama kamera karşısına ilk kez NGM'de çıktım. Benim için yepyeni ve erken bir deneyim oldu diye düşünüyorum.

Peki, bu program formatı nasıl ortaya çıktı?

Aykut: Aslında ben kadın-erkek ilişkilerinde yaşanan sorunları paylaşıp anlatabileceğimiz bir program fikri ortaya attım. İkimizde 80 kuşağının çocukları olarak, günümüz gençlerinin ilişkileri ve sorunları üzerine, onlardan biri olarak konuşabiliriz diye düşündüm. Daha sonra fikir gelişti ve Adem ile Havva ortaya çıktı.

Kamer: Evet, Aykut'un fikrine daha sonra gazete haberlerini kattık. Zaten her sabah haberleri okurken kendimizce mutlaka yorumluyorduk. Program formatını da bu yönde geliştirdik. Zaten Aykut'la ben kamera arkasında da aynı şekilde tartışıyoruz. Yani çok doğalız. Kameranın olduğunu bile unutuyoruz bazen.

Programın internet televizyonunda yayınlanıyor olması sizce bir dezavantaj mı?

Aykut: Kesinlikle değil , aksine avantaj. Artık insanlar evlerinde olsun , işlerinde olsun günlerinin büyük bir bölümünü internet başında geçiriyorlar .Program herhangi bir Tv kanalında yayınlansa belirli bir bölüme ulaşacakken , şuan dünyada internet olan her bölgedeki insanlar bizi rahatlıkla izleyebilir.Adem ile Havva'da yenilikler veya sürprizler olacak mı?

Kamer : Bu haftadan itibaren programa konuk almaya ve onlarında fikirlerinden yararlanmaya başlayacağız. Mesela bu haftaki ilk konuğumuz 90'lı yılların en ünlü top modeli Funda Güngör'dü ve ortaya çok eğlenceli bir sohbet çıktı. Bunun haricinde düşündüğümüz ve medyada bugüne kadar hiç yer almamış bazı yeniliklerimiz var ama onlarda şuan için sürpriz olarak bizde kalsın. İlerleyen zamanlarda her beraber göreceğiz.

Programlarınızı ne şekilde izleyebileceğiz?

Aykut: İzleyiciler, www.ngmtv.com adresine girip yukarıdaki programlar bölümünden Adem ile Havva'yi seçip izleyebilirler veya direk olarak ; ilk 3 programı aşağıdaki linklerden izleyebilirler.

http://www.ngmtv.com/webisode.aspx?web=393

http://www.ngmtv.com/webisode.aspx?web=259

http://www.ngmtv.com/webisode.aspx?web=305

Gündem gazetesine zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederiz.

Kamer , Aykut : Biz teşekkür ederiz.

YORUMLAR
...
pınar kurt
çok guzel ben mutlaka nete girdiğimde bakıyorum..
19 Ekim 2008 Pazar 12:27
78.176.221.90
süpperr
mechul sahsiyet
gerci arkadastan pek hazzetmesemde :P kamer yılmaz güzel görünüyooo tanısabilirmiyiz ??? ngm ne nerde burasi msn adresin varmi kamer burdaysan yazsanaaaaaaaaaaaa nolurrrrrrrrrrrrr
18 Ekim 2008 Cumartesi 11:32
88.248.112.114
bence harika
Ramazan ERDOĞAN
Yeni ve farklı bir çalışma. Memleketimin insanı farklı şeyleri özledi... Yıllardır sıradanlığını koruyan ve boş programlar yüzünden televizyondan iyice soğumuşken böyle orijinal çalışmalar görmek beni mutlu ediyor. Başarılı olacağına yürekten inanıyorum.
18 Ekim 2008 Cumartesi 11:04
213.243.26.42
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ