16 Eylül 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Simav'dan kısa kısa
03 Eylül 2013 Salı 14:03

Simav'dan kısa kısa

DPÜ bünyesindeki fakülte ve meslek yüksekokuluna kayıtlar başladı

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Simav Teknoloji Fakültesi ve Simav Meslek Yüksekokulunda, öğrenciler kayıtlarını yaptırmaya başladı.

Bugün Muradınlar Mahallesi'nde bulunan fakülte ve yüksekokulu kayıt bürolarında saat 08.00'de başlayan kayıtlar, cuma günü mesai bitimine kadar devam edecek.

Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Rüştü Güntürk'ün, bu yıl okula 750 öğrencinin kayıt yaptırmasının beklendiğini söyledi.
Okulda toplam 15 program bulunduğunu belirten Güntürk'ün, Türkiye'nin çeşitli yerlerinden gelen öğrencilerin bundan sonra kendi evlatları olduğunu kaydetti.

- Simav'da kanalizasyonlar yenilenmeye başlandı

Simav ilçesinin 20 yıldır yapılması planlanan alt yapı çalışmaları, İller Bankası ve Simav Belediyesi tarafından yapılmasına başlandı.

İller Bankası tarafından yapılan ihaleyi kazanan firma, çalışmalarını Muradınlar Mahallesi'nden başlattı.

Mahalle Muhtarı Mustafa Karabulut, özellikle 2 yıl önce yaşanan depremden sonra iyice çöken ilçenin kanalizasyon sisteminin yenilenmesine başlamasından mutluluk duyduğunu söyledi.

İller Bankası ve Belediye yetkililerine teşekkür eden Karabulut, çalışmaların tez zamanda bitirilmesi temennisinde bulundu.

Alt yapı çalışmalarının 300 günde tamamlanması planlanıyor.

Muhabir: Hadi Şengül
Yayınlayan: Mürsel Çetin

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ