15 Ağustos 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sıcak bunalttı
11 Mayıs 2009 Pazartesi 12:48

Sıcak bunalttı

Tüm yurdu etkisi altına alan mevsim normalleri üzerindeki sıcaklıklar, Marmaris'î de kavurmaya başladı. Meteoroloji yetkilileri, gölgedeki hava sıcaklığının dün öğle saatlerinde 30 derece olarak ölçüldüğünü açıkladı. Güneş altında hissedilen sıcaklık ise

Tüm yurdu etkisi altına alan mevsim normalleri üzerindeki sıcaklıklar, Marmaris'î de kavurmaya başladı. Meteoroloji yetkilileri, gölgedeki hava sıcaklığının dün öğle saatlerinde 30 derece olarak ölçüldüğünü açıkladı. Güneş altında hissedilen sıcaklık ise 40 dereceye kadar ulaştı.TURİSTLER BUNALDI
Bazı turistler, sokakta yürürken, bunaltıcı havanın olası olumsuz etkilerinden şemsiyeyle korunmaya çalıştı. Plajlar da, Marmaris Körfezi'nin 19 derece ölçülen serin sularında serinlemek isteyenlerle doldu. Meteoroloji yetkilileri, önümüzdeki 5 gün içerisinde hava sıcaklıklarının mevcut seviyesini koruyacağını kaydetti.

UZMANLAR UYARDI
Sağlık uzmanları da artan sıcaklıklara karşı özellikle kalp ve tansiyon hastalarını uyardı. Öğle saatlerinde dışarı çıkılmaması tavsiye edildi. Vücuttaki elektroit ve sıvı kaybına karşı kalp hastalarının dikkatli olması ve doktor tavsiyesi doğrultusunda, bol bol sıvı tüketilmesi gerektiği vurgulandı.

DUŞ ALIN, YAĞLI YEMEYİN
Terlemeden dolayı vücutta tuz kristallerinin oluşacağını, bundan dolayı günde bir kaç kez duş alınması gerektiği ifade eden uzmanlar, "Sıcaklarda aşırı ağır olmayan, yağlı yiyecekleri gündüz saatlerinde yenilmemesini öneriyoruz. Bunların yerine sulu ve hafif yemeklerin yenilmesini tavsiye ediyoruz" diye konuştu.

 Gündem

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ