14 Temmuz 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sezer CHP’yi Dilber hala’yla vurdu
17 Ekim 2008 Cuma 19:23

Sezer CHP’yi 'Dilber hala’yla vurdu

Kanal T'de'ye konuk olan DSP Gene Başkanı Zeki Sezer, isim vermeden CHP'ye Avrupa Yakası'nın yeni transferi Dilber Hala'nın sözüyle vurdu.

Her Perşembe gecesi Kanal T ekranlarına gelen “Yerel Seçim 2009 Başkanlık Yolu” programının dün geceki konuğu DSP Genel Başkanı Zeki Sezer oldu. Gazeteci-yazar Mahmut Övür ile Şebnem Karaevli"nin sunduğu programa katılan Sezer, gündeme ilişkin bir çok konuda açıklamalarda bulundu.


AÇ KARNINA LAİKLİK OLMAZ!


22 Temmuz seçimlerinde CHP"ye yapılan seçim ittifakının yerel seçimlerde yeniden yapılıp yapılmayacağını hatırlatılması üzerine konuşan DSP Lideri Sezer, o günlerde büyük bir halk oylamasından geçtiklerini ve sonuçların ortada olduğunu söyledi. İsim vermeden CHP"nin laiklik politikalarını eleştiren Sezer “Laiklik demokrasinin vazgeçilmiz parçası. Ancak aç karnına da laiklik olmuyor. İnsanlar işsiz, fakir ve yardıma muhtaç” diye konuştu.


DİLBER HALA"YLA VURDU


Bu sözleriyle CHP"yi kastettiğini hatırlatılması üzerine Sezer, Avrupa Yakası"nın yeni figürü Dilber Hala"nın dün gece ekranlarda dile getirdiği sözü hatırlatarak “Ben lafı ortaya godum” diye konuştu. Herhangi bir ittifaka soğuk bakan Sezer, DSP"nin kendi kadrolarıyla yerel seçimlere hazırlandığını s öyledi.


KARAYALÇIN"I DİNLEYECEK


CHP"nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Murat Karayalçın adaylığı hakkında açıklamalarda bulunan DSP Lideri, “Kendisiyle önümüzdeki hafta bir araya geleceğiz. Kendisini dinleyeceğim” diye konuştu. Sezer, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile partisinin flörtünün hatırlatılması üzerine de, “Herhalde sayın Sarıgül Şişli"den aday olacak. Henüz DSP"ye geçmiş değil, görüşüyoruz, herhangi bir sorun yok” diye konuştu.


TANTAN DSP"DEN ADAY MI?


Programın son bölümünde Saadettin Tantan"ın DSP"den aday olma iddiaları üzerine ise “Sayın Tantan son derece saygın bir isim, başarılı bir kişi. Kendisiyle henüz görüşmedik daha doğrusu görüşemedik” yanıtını verdi. Sezer,


TOPBAŞ ÇOK BAŞARILI (!)


Sezer konuşmasının son bölümünde ise “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş"ı başarılı buluyor musunuz?” şeklindeki soruyu “Evet çok başarılı ” yanıtını verdi. Sezer şöyle devam etti: Evet çok başarılı, belediye başkanı olmadan önce 4 tane tatlı dükkanı vardı şimdi bunların sayısı 20"ye çıktı...

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ