16 Eylül 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Seydikemer'in kurucu kaymakamı görevine başladı
02 Eylül 2013 Pazartesi 15:53

Seydikemer'in kurucu kaymakamı görevine başladı

Muğla'nın büyükşehir olmasıyla ilçe statüsü kazanan Seydikemer'e kurucu kaymakam olarak atanan Muammer Köken görevine başladı

Muğla'nın büyükşehir olmasıyla ilçe statüsü kazanan Seydikemer'e kurucu kaymakam olarak atanan Muammer Köken görevine başladı.

Geçen yılın sonunda yasalaşan Büyükşehir Yasası'nın ardından büyükşehir statüsü kazanan Muğla'da, daha önce Fethiye ilçesine bağlı Kemer beldesinin ismi "Seydikemer" olarak değiştirilip bünyesine 5 belde ile 24 köy bağlanarak ilçe olmuştu.

Seydikemer'e kurucu kaymakam olarak atanan Muammer Köken'in göreve başlaması dolayısıyla ilçede tören düzenlendi. Seydikemer Belediyesi önünde düzenlenen törende, yeni görevine başlayan Kaymakam Köken, ilçe halkıyla tek tek tokalaştı. Seydikemer Belediyesi'nin bir katı da geçici olarak kaymakamlığa ayrıldı.

Törende konuşan Kaymakam Köken, TBMM'de 2012 yılında kabul edilen Büyükşehir Yasası kapsamında yeni ilçelerin kurulduğunu, bu ilçelerden birisininde Seydikemer olduğu hatırlattı. Kendisinin bu onurlu ve şerefli göreve layık görülerek 19 Temmuz'da yayımlanan kararnameyle kurucu kaymakam olarak atamasının yapıldığını belirten Kömen, "Yeni ilçemiz yaklaşık 33 yıldır ilçe olmayı bekliyormuş. Bizler için onurlu bir görevdir çünkü bu kadar geniş bir alana, hizmete bu kadar muhtaç yerlerde görev yapmak biz kaymakamlara için çok özeldir" dedi.

Kent kültürü farklı bir kültür olduğunu kaydeden Köken, "Dolayısıyla bu kültüre geçişle ilgili zorluklarımız olacaktır. Bunu da birlik ve beraberlikle aşacağız. Hükümetin temsilcisi olarak her zaman sizin yanınızda olacağız. Biz burada insanları birbiriyle kenetleyerek, güç birliği oluşturmak için varız" diye konuştu.

AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa da Seydikemer'in ilçe olmasında emeği geçen belediye başkanı, iktidar ve muhalefet milletvekillerine teşekkür etti.

Seydikemer Belediye Başkanı Cafer Arıkan ise Seydikemer'in ilçe olmadan önce belde belediyelerinde olmayan bir çok özellikleri bünyesinde barındırarak örnek yerleşim yeri özelliğini taşıdığını söyledi.

Daha sonra Kaymakam Köken, makamına geçerek ilçenin ilk evrağı olan göreve başlama yazısını imzaladı.

Muhabir: Sistem
Yayınlayan: Leyla Ataman Koyuncuoğlu

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ