12 Temmuz 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şehit Olduğu Gün Oğlu Oldu
09 Ekim 2008 Perşembe 11:51

Şehit Olduğu Gün Oğlu Oldu

Diyarbakır da şehit olan polis Ahmet Kılıçarslan, yeni doğan oğlunu göremedi..

Diyarbakır'da hain terörist saldırısı sonucu şehit olan polis Ahmet Kılıçarslan'ın ölüm haberi Yozgat'ın Esenli beldesinde oturan ailesini yasa boğdu.

Anne oğlunun peşinden ağıtlar yakarken 2 çocuk babası Kılıçarslan'ın üçüncü çocuklarını bekleyen eşi doğum yaptı. Şehit polisin öldüğü gün bir oğlu daha oldu...

Şehitler memleketelerine uğurlandı

Diyarbakır'da polis servis aracına düzenlenen saldırıda şehit olan 4 polis ile bir şoför, Ali Gaffar Okan polis meslek yüksek okulu'nda düzenlenen törenden sonra cenazeleri memleketlerine gönderildi. İçişleri Bakanı Beşit Atalay, "Türkiye'de kardeş kavgası çıkarmak istiyorlar" dedi.

Diyarbakır-Silvan karayolundaki Ali Gaffar Okan polis meslek Yüksekokulu mesai çıkışından sonra Seyrantepe caddesinde servis aracına düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan teknistey kadrosuyla görev yapan şoför Vedat ulu, polisler Ahmet Kılıçarslan, Duran Karaboğaş, Adem Seyfioğlu, Ramazan Tavşancı için Ali Gaffar Okan polis Meslek Yüksekokulunda bu sabah cenaze töreni düzenlendi. Törene,

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Diyarbakır valisi Hüseyin Avni Mutlu, 7.Kolordu komutanı korgeneral Bekir Kalyoncu, 2 .Hava kuvvet komutanı Korgeneral Rasim Arslan, Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kaan Köksal, AKP Diyarbakr milletvekilleri, askerler, polisler daire amirleri ve şehit yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Şehitlerin özgeçmişlerinin okunmasından sonra törende konuşan Vali Hüseyin Mutlu, milletin bu terör oyunlarını boşa çıkaracağını söyledi. Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kaan Köksal ise terörün amacının ülkenin birlik ve bütünlüğünü bozmak ve milleti yıldırmak olduğunu belirterek, bu hedefine asa ulaşmayacağını söyledi. Köksal, "Polisimiz dimdik ayaktadır. Ateş düştüğü yeri yakar, Ama şehit ailelerimizle aynı acıyı paylaşıyıoruz. Acınızı paylaşmak için burdayız. Bu polislerimiz bu ülkeyi ayakta tutabilmek birlik ve bütünlüğü korumak için canlarıı feda etmişlerdir. Bunlar teşkilatın altı sayfalarına geçecektir. Şenhit yakınları bizim emanetimizdir. Onlar için hür türlü imkanı seferber edeceğiz. Bundan sonrada dimdik ayakta duracağız. Bu ülkeyi kurarken çok şehit verdik, korurkende şehit vereceğiz.

Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehdi Eker ise, "Bazı anlar vardır Bir şey söyleyemeyiz. Hiç bir anlam taşımaz. Diyarbakır geçmiştede terör saldırılarına maruz kaldı. Bize hizmet eden güvenliğimizi sağlayan gece gündüz çalışan kardeşlerimiz bu şehirde şehit oldu. Terör hangi gayeyi güdüyorsa bunu iyi kavrayıp amacına ulaşmasını engellememiz lazım. hedef Diyarbakır'ın imajıdır, Diyarbakır'ın güvenliğidir. Türk milletin güvenliği ve huzurudur. Ama bu amaçlarna ulaşmayacaklar.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay ise, şehitlere başsağlığı dileyerek şehitlerin yakını kadar kendilerininde acı duyduğunu ve aynı kaderi paylaştığını ifade ederek, "Bizlere emanetsiniz. Biz emanetin değerini biliriz. Mücadelemiz sürecektir. Bu mesleğin kaderinde ve anlamında şehit lmakta vardır. Terörü lanetliyorum. Kime karşı nerede olursa olsun lanetliyoruz. Terörle mücadeleyi Dünyanın en önemli mücadelesi olarak görüyoruz. Terörün amacı birlik ve kardeşliğin oluşmaması Türkiye'nin büyümesini önlemektir. Türkiye'de kardeş kavgası çıkarmak istiyorlar, iç huzuru bozmak istiyorlar. Bu konuda ciddi mücadelemiz sürüyor. Ama bu mücadeleyi yaparken, vatandaşı ile teröristleri çok iyi ayırmamız lazım. Vatandaşlardanda terörle mücadelede daha kararlı ve güvenlik güçlerine yardımcı olmalarını istiyorum"

Daha sonra Diyarbakır müftüsü Ali Melek şehitler için dua okudu. Törenden sonra polis memurları Duran Karaboğaş Kahramanmaraş-Şahinkaya, Ahmet Kılıçarslar Yozgat Sorgun, Ramazan Tavşancı İstanbul, Adem Seyfioğlu Kahramanmaraş-Andırın'a helikopter ve uçak ile gönderildi. Vedat Ulu ise cenazesi defnedilmek Diyarbakır merkeze bağlı Geyiktepe köyü'ne gönderildi.

Şehit polis memurlarında Duran Karaboğaş'ın, Ali Gaffar Okan polis meslek yüksek okulundan mezun olduğu evli ve 4 çocuk babası olduğu, Ahmet Kılıçarslan Alif Gaffar Okan polis meslek yüksek okulu mezunu evli 2 çocuk babası (Bir oğlu dün dünyaya geldi), Adem Seyfioğlu Ali Gaffar Okan polis meslek okulu mezunu ve 1 çocuk babası, Ramazan Tavşancı ise Elazığ Zülfü Ağar polis meslek yüksek okulu mezunu 1 çocuk babası eşi Seda Tavşancı'da Diyarbakır emniyet Müdürlüğünde polis olarak görev yapıyor

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ