10 Ağustos 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şehit anası Bakanı ağlattı
09 Eylül 2008 Salı 20:32

Şehit anası Bakan'ı ağlattı

Şehit anasının bakandan bir isteği vardı. Bakan Şahin o isteği gerçekleştirdi. Şehidin adına okul açıldı. Törende duygusal anar yaşandı.

Şehit Uzman Çavuş Mustafa Uysal İlköğretim Okulu açılışında ise duygusal anlar yaşandı.Protokolde Bakan Şahin'in yanına şehit annesi Nefise Uysal oturtuldu. Elini öpen Şahin'e anne Uysal, "Sen kimsin?" diye sordu. Bakan Şahin ise, "Ben de senin oğlunum" diye karşılık verince anne Uysal ağlamaya başladı.

Şehit oğlu Hüseyin Uysal'ın konuşması sırasında duygulanan Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, gözyaşlarına hakim olamadı. Şehit ailesiyle yakından ilgelenen Bakan Şahin, anne Nefise Uysal'ın elini öperek uzun süre sarıldı.

Törende bir konuşma yapan Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, "6 yıllık bakanlık dönemimde bir çok açılışı katıldım. Ancak hiç buradaki kadar heyecan hissetmedim. Kendimi Çardaklı gibi hissediyorum. Geçen yıl şehit annesini ziyarete geldiğimde benden ne istediğini sormuştum. O da bana hiç tereddüt etmeden köyü için bir okul istedi. Bu istek karşısında çok duygulandım. Bu okulun bize verdiği mesaj terörle mücadele ile birlikte cehaletle mücadeledir. Ülkemizin en önemli meselelerinden birisi eğitimdir. Dünya'da rekabet iyi yetişmiş insanlar yoluyla yapılabilir. Bizim okullarımızda 14 milyon öğrenci var. Bu bir çok ülkenin nüfusundan fazla. Biz iktidara geldiğimizde 362 bin derslik vardı. Biz bu derslik sayısına 123 bin derslik ilave ettik."dedi.

 Bu okuldan mezun olan her çocuğun şehit ailesinin evladı olduğunu söyleyen Bakan Şahin, "Ülkemizde çocukların kurşun deyince kurşun kalemi hatırlamalarını istiyoruz Ancak hala şehitler veriyoruz. Bölücü terör örgütü ile mücadelemize ara vermeden devam edeceğiz. O hainler amaçlarına asla ulaşamayacaktır. Bu toprakları barış, özgürlük kokan topraklar haline getireceğiz" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ