11 Temmuz 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Seçmenler dikkat
15 Mart 2009 Pazar 22:24

Seçmenler dikkat

Yüksek Seçim Kurulu (Ysk), 29 Mart Yerel Seçimlerde Seçmenlerin Nasıl Oy Kullanacağını Anlatan Film Hazırlattı.

YSK'DAN OY KULLANIMINI ANLATAN FİLM


Yüksek Seçim Kurulu (Ysk), 29 Mart Yerel Seçimlerde Seçmenlerin Nasıl Oy Kullanacağını Anlatan Film Hazırlattı.Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 29 Mart yerel seçimlerde seçmenlerin nasıl oy kullanacağını anlatan film hazırlattı.
YSK'nın internet sitesine de konan film ile seçimlerin kurallara uygun yapılması, seçmenin oyunun geçersiz olmasının önlenmesi ve oyların demokratik ortamda kullanılabilmesini sağlamak hedefleniyor.

Televizyon kanallarına da dağıtılan filmde tiyatrocu Levent Ülgen'in canlandırdığı bir karakter, ilk defa oy kullanacak bir gence nasıl oy kullanacağını anlatıyor.


Seçmen kartına göre nerede oy kullanacağına önceden bakılması, sabah erken saatlerde oy kullanmaya gidilmesi, mutlaka üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan bir kimlikle oy vermeye gidilmesi, aksi halde oy kullandırılmayacağı gibi bilgilere yer verilen filmde, belediye başkanlığı, il genel meclisi ve muhtarlık seçimlerinde oyların nasıl kullanacağı, oy kullandıktan sonra mürekkebin başka yerlere dağılmaması için neler yapılacağı, oy kullanırken, yaşlı, engelli ve hamilelere öncelik verilmesi gibi uyarılar da yapılıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ