04 Ağustos 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Seçim bitti, seçim sizin”
27 Mart 2009 Cuma 20:39

“Seçim bitti, seçim sizin”

Marmaris Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris Belediye Başkan Adayı Ali Acar'ın seçim mitingi, 'ilçe tarihinin en kalabalık mitingi' olarak tarihe geçti. Karşısındaki kalabalıktan etkilenen Başkan Ali Acar, “Seçim bitti, seçim sizin

Marmaris Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris Belediye Başkan Adayı Ali Acar'ın seçim mitingi, 'ilçe tarihinin en kalabalık mitingi' olarak tarihe geçti. Karşısındaki kalabalıktan etkilenen Başkan Ali Acar, “Seçim bitti, seçim sizin” dedi. Ali Acar, kimilerine göre 6-7, kimilerine göre yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı mitingde konuşurken, rakiplerine saygıda kusur etmeden, hakarette bulunmadan yüklendi. “Büyüğüm, ağabeyim” diye nitelediği AKP Adayı Doğan Tugay'ı “Kendisini devletin, hukukun üstünde hisseden biri gibi konuşuyor” sözleriyle eleştirdi. Acar, kendisine 'hesap ver' diyen siyasi rakiplerine de, “Yüzlerce kez, devletin yetkililerine, müfettişlere hesap verdik. Veremeyecek hesabımız olmadığını gösterdik. Allah'a şükür ki, alnımızın akıyla karşınızdayız” diye yanıt verdi. Acar, konuşmasının sonunda da halka “Bugün burada gördüğüm tablo gösteriyor ki, yolumuz açık. Çok güzel günler yaşayacağız” diye seslenerek ümit verdi:


Aralarında CHP Muğla Milletvekili Gürol Ergün'ün de bulunduğu, kadınların çoğunlukta oluşunun göze çarptığı 7'den 70'e binlerce kişinin katıldığı miting, dün saat 15.00'te Atatürk Meydanı'nda yapıldı. Ali Acar, miting konuşmasını yapmak üzere sahneye çıktığında, adeta yer yerinden oynadı. Ellerinde binlerce Türk Bayrağı taşıyan büyük binlerce kişi, ellerindeki bayrakları sallayıp, Acar lehine tezahüratta bulundu. Uzun süren sevgi gösterilerinin ardından Ali Acar, “Can dostlarım” diyerek konuşmasına başladı.

Düşen helikopterde aralarında BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun bulunan 6 kişinin de ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekiler ile tüm şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmasını ardından da İstiklal Marşı'nı okumaya çağırdı. İstiklal Marşı biter bitmez, yine binlerce kişi, “Türkiye laiktir, laik kalacak” diye bağırdı. Alandaki coşkudan etkilenip, duygulandığı gözlenen Ali Acar, “29 Mart zaferimiz hayırlı olsun. Seçim bitti, seçim sizin” dedi. Acar, belediye başkanlığı süresince, geleceği güvence altına alarak, huzur ve güven ortamı yaratmayı amaçladıklarını vurgulayarak şöyle konuştu:

MARMARİS'İN ÇITASINI YÜKSELTTİK
“Siyasetin çirkin yüzü ve yöntemlerine başvurmadık. Geleceği güvence altına alarak, sizlere huzur ve güven ortamı, daha iyi yaşam şartları yaratmayı amaçladık. Beş yıl boyunca bu düşünce doğrultusunda çalıştık.”
Görev süresi boyunca, ahlaksız, seviyesiz ve haksız şekilde üzerlerine gelindiğini de belirten Acar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ahlaksızca, seviyesizce, üzerimize geldiler. Onurumuz, kişiliğimizle oynandı. Seçim süreci içinde oynanmaya da devam ediyor. Ama biz bu koşullar içinde dahi hizmet vermeye, üretmeye ara vermedik. Marmaris'in çıtasını yükselttik. Marmaris'in çıtasını nerelere getirdiğimizi, siz buraya toplanarak, bize destek olarak gösteriyorsunuz. 'Hesap ver' dediler. Yüzlerce kez, devletin yetkililerine, müfettişlere hesap verdik. Veremeyecek hesabımız olmadığını gösterdik. Allah'a şükür ki, alnımızın akıyla karşınızdayız. Ben bu memlekete hastayım. Canımdan çok seviyorum. Hele hele Bayrağıma toz kondurmam sizler gibi.”

Meydandakilere, üç kez “Biz hizmet etmeye çalışırken, bazıları bana 'hırsız, 'yalancı', 'soyguncu' dedi. Ali Acar böyle birisi mi?” diye sordu. Üç kez de “Hayır” yanıtı alınca da “Ne mutlu bana” dedikten sonra şunları söyledi:
“Her söylenen söze kulak vermedim. Seçim süreci içerisinde diğer adaylara cevap vermek, eleştirmek, karne vermek gibi bir davranışta bulunmadım. Çünkü, bizler savaşa çıkmadık, demokratik bir yarışa çıktık. Bu yarış Ali Acar'ın yarışı değil, Marmaris yaşayanının, Türk halkının yarışıdır.”

Acar, kendisini 'kavgacı, kinci' diye niteleyenlere ise şu sözlerle cevap verdi:
“Pazartesi günü, kinci, kavgacı denilen Ali Acar ne yapacak biliyor musunuz? Tüm rakiplerini bir bir ziyarete gidecek. Sayın Doğan Tugay ağabeyim, Sayın Kenan Değertaş, Sayın İzzet Ünsal, Sayın Cemalettin Özdemir, Pazartesi günü çayları kahveleri hazırlayın Ali Acar geliyor.”

“TUGAY YARGIDAN ÜSTÜN MÜ?”
Başkan Acar, AKP Adayı Doğan Tugay ve projeleri hakkında ise şöyle konuştu:
“AKP'nin Adayını izleyince 'Ya ben de buna mı oy versem' diye bir an düşündüm' Ama sonra baktım ki devletin üstünde, hukukun üstünde bir adam gibi konuşuyor. Marmaris Belediyesinin vatandaşlarla süren yüzlerce davasını kapatacağını söylüyor. Sen yargıdan üstün müsün Sayın Doğan Tugay? Projelerini dinledim, mümkün olmadığını anladım. Ama benim büyüğümdür, ağabeyimdir. Bu büyüğüm benim için 'yalancı' dedi. Benim için 'yalancı' diyen Sayın Tugay'a göre, Marmaris'te insanlar, aç, sefilmiş. Türkiye'de milyonlarca aş, sefil var. Yüzlerce fabrika kapandı. Sen Türkiye'den bi haber misin Sayın Tugay? Biz de üzülüyoruz, aç, işsiz insanlarımıza. Ama bu durumun sorumlusu Ali Acar mı, AKP hükümeti mi? Sayın Tugay'ın en önemli projesi olarak gösterilen TOKİ evleri, tek katlı müstakil binalar olacakmış. Allah aşkına, fakir fukaranın bu evlere sahip olma şansı var mı?”

CANIM SİZE FEDA OLSUN
“Biz siyaset yapmıyoruz. Derdimiz, ülkemizin, çocuklarımızın geleceği. Bunlardan başka bir şey düşünüyorsak namerdiz” diyen Acar, daha sonra alanda bulunan, kadın çocuk ve yaşlılara şöyle seslendi:
“Kadınlar, başımızın tacı. Hepsi benim bacım, hepsi benim anam. Bu anlayışımız biliniyor ki, Ali Acar sevdalılarının yüzde 70-75'i kadın. Marmaris'in aslan gibi delikanlıları, bana oy verseniz de vermeseniz de hepinizin alnından öpüyorum. Sevgili yavrularım, bana gösterdiğiniz ilgiye yüreğim dayanmıyor. Canım feda olsun yavrularıma. Sevgili büyüklerim ellerinizden öpüyorum, önünüzde saygıyla eğiliyorum. Hiç meraklanmayın, bugün burada gördüğüm tablo gösteriyor ki, yolumuz açık. Çok güzel günler yaşayacağız. Yeter ki Allah, bize sağlık versin, bizi birbirimizden ayırmasın.”

Acar, konuşmasının ardından yanına çağırdığı partisinin belediye meclis üyesi ve il genel meclisi adayları ile belde belediye başkan adaylarını yanına çağırdı, onlarla birlikte halkı selamladı.
Daha sonra kürsüye çıkan Milletvekili Gürol Ergün, Marmaris ve beldelerindeki CHP adayları için halktan destek istedi.
Bu arada Mitinge katılanların 'Ampulu patlat Tayyip'i çatlat', 'Küçük hırsızlar el feneri ile büyük hırsızlar deniz feneri ile çalar', 'Beceriksiz, işyeri kapatanlar değil AKP'li Tayyip'tir', 'Anamızı aldık geldik meydana' yazılı pankartlar taşıdıkları görüldü.

YORUMLAR
emre düzer
muhammed yıldız
Emre kardeşim kapak oldu sana bu seçim galiba???KAPAK! ali acarı bu marmaris halkı seviyor!!!bunu bil ona göre konus adam ol önce...
30 Mart 2009 Pazartesi 01:00
88.244.118.9
SALLAMAYALIM
emre düzer
bende ordaydım..10.000 kişi falan yoktu..ayrıca neden kendisinden bu kadar emin onu anlamış değilim..oraya gelen herkesin kendisine oy atacağını sanıyosa çok yanılıyo..milet oraya korktuğu için geldi..eğer gelmezse başlarına ne geleceğini bildiği için geliyo..bende ordaydım ona bakarsanız ve oyumu chp ye atmayacağım
28 Mart 2009 Cumartesi 15:01
212.175.150.112
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ