09 Nisan 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SAYOKAN SPOR KULÜBÜ ÖDÜLLE DÖNDÜ
13 Kasım 2014 Perşembe 14:47

SAYOKAN SPOR KULÜBÜ ÖDÜLLE DÖNDÜ

İlk gün minikler ve yıldızlar bay ve bayan kategorilerinde yapılan turnuvaya 100 ün üzerinde sporcu katıldı.

İlk gün minikler ve yıldızlar bay ve bayan kategorilerinde yapılan turnuvaya 100 ün üzerinde sporcu katıldı. Fethiye, Ortaca, Köyceğiz, Marmaris, Muğla,Milas ve Bodrumdan gelen takımlar centilmence yarıştılar.İkinci gün yine gençler, büyükler bay ve bayan kategorileri de ilk gün ki gibi kalabalık iki kortta yapıldı. Marmaris'ten, Sayokan Marmaris Spor Kulübü yine ilk defa takım halinde Kick Boks turnuvasına katılmasına rağmen 9 sporcusu da final yaptı. İlk gün 5 minik sporcularından 37 kg Yaren Aybüke Arıoğlu 1.Altın madalya,+47 kg Bora Say 1.Altın-Mükremin Şimşek ise aynı kiloda 2.Gümüş aldı. 55 kg Yasemin Asena Arıoğlu ve İlknur Kurt ise 3. Brons madalya aldılar. 2.Gün ise gençlerde 50 kg İlkin Ahadzade 2.Gümüş madalya-50 bayanlarda ise Kardelen Türeli 2.Gümüş madalya kazandı. Büyüklerde ise, 65 kg da Ercan Gün ve 67 kg Eren Güzel finalde yenilerek 2.lik madalyası Gümüş elde ettiler.

Sayokan Marmaris spor kulübü antrenörü Ahmet Kurt ve Kulüp başkanı Yadigar Aydemir, sporcularının yeni başlayan ve maç deneyimi olmayan sporcular olmaları nedeniyle yinede olağan üstü performans sergileyerek güzel dereceler elde ettiler. Bundan sonra Taekwondo branşında kendini aşmış deneyimli sporcuları da bu brans da yani Kick Boks da yarıştırmayı düşünüyoruz. Bunun için kulübümüzde ortak antremanlar yapmaktayız. Ayrıca kulübümüz 2015 yılında daha da çeşitli branşlarda sportiv faaliyetlerde bulunacaktır. Bunun için Kulübümüz kurucusu ve bu sporları Muğla'ya ilk getiren antrenörümüz Ümit Aydemir Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından Muğla İl temsilciliği verilmesi doğrultusunda yeni yılda güzel çalışmaları olacaktır. Spor ve spor etkinlikleri ile gençlerimize yönelik kötü alışkanlık edinmeleri engellenecek ve çocuklarımız bu doğrultuda aydınlatılacaklardır

.Ümit Aydemir bu doğrultuda yeni yılda okullarda seminerler düzenleyerek gençlerimizi spora teşvik etme çalışmalarını üsleneceğini belirtti. Ayrıca bu tür sportif etkinliklere katkı sağlamak isteyen sponsorlarımızla ortak projeler ve çalışmalar yapabileceklerini söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ