14 Temmuz 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Say, İstanbulda Konserler Verecek.
01 Nisan 2009 Çarşamba 22:20

Say, İstanbul'da Konserler Verecek.

Piyanist ve Besteci Fazıl Say, Üç Büyük Kentte Düzenlenecek Konserlerde İzleyici Karşısına Çıkacak. İlk Durağında 3 Nisanda İzmir'de Seyirciyle Buluşacak Olan Say, Nisan Ayı İçerisinde Ankara ve İstanbul'da da Konserler Verecek.

Piyanist ve Besteci Fazıl Say, Üç Büyük Kentte Düzenlenecek Konserlerde İzleyici Karşısına Çıkacak. İlk Durağında 3 Nisanda İzmir'de Seyirciyle Buluşacak Olan Say, Nisan Ayı İçerisinde Ankara ve İstanbul'da da Konserler Verecek.Piyanist ve besteci Fazıl Say, üç büyük kentte düzenlenecek konserlerde izleyici karşısına çıkacak. İlk durağında 3 Nisanda İzmir'de seyirciyle buluşacak olan Say, nisan ayı içerisinde Ankara ve İstanbul'da da konserler verecek.
Alınan bilgiye göre, bu akşam Mahler Oda Orkestrası eşliğinde İtalya'nın Cremona kentinde sahne alacak Say, konserde Ludwig van Beethoven'ın ''2. piyano konçertosu''nu yorumlayacak.


Say, 2 Nisanda Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da seyirciyle buluşacak. Kolarac Hall'deki konserde, Bach ve Busoni'nin ''Chaconne'', Beethoven'ın ''Fırtına Sonatı'', Ravel'in ''Sonatine'', Mussorgsky'nin ''Bir Sergiden Tablolar'' adlı yapıtları ile sanatçının kendi bestesi olan ''Kara Toprak'' seslendirilecek.

Say, geçtiğimiz aylarda konserler vererek ziyaret ettiği başkent Ankara'da 9 ve 10 Nisanda Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın (CSO) konuğu olacak.

Piyanist ve besteci Say, 19 Nisanda İstanbul'daki Cemal Reşit Rey Konser Salonunda özel bir programda izleyici karşısına çıkacak.

Fazıl Say, 6 ve 7 Mayısta İstanbul'da Lütfi Kırdar Kongre ve Kültür Sarayı ile Kadıköy Caddebostan Kültür Merkezinde iki konser verecek.

Say, ayrıca 21 ve 22 Mayısta Mersin Festivali'ne konuk olarak Kızkalesi'nde düzenlenen konserlerde izleyiciyle buluşacak.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ