24 Ağustos 2019 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Savaşı da Tiyatro Zannetti
19 Haziran 2009 Cuma 22:20

Savaşı da Tiyatro Zannetti

"Biri Esir 10 Rum'u Öldürdüm" İddiasında Bulunan Atilla Olgaç, Hakkında Açılan Davada Yalçın Küçük İfade Verdi. Küçük, Olgaç'ın "Savaşı da Tiyatro Zannettiğini" Söyledi.

"Biri esir 10 Rum'u öldürdüm" iddiasında bulunan Atilla Olgaç, hakkında açılan davada Yalçın Küçük ifade verdi. Küçük, Olgaç'ın "Savaşı da tiyatro zannettiğini" söyledi.
Prof. Dr. Yalçın Küçük'ün, 1974 Kıbrış Barış Harekatı sırasında birlikte görev yaptığı tiyatrocu Atilla Olgaç'ın iddialarına ilişkin ifadesi alındı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığına gelen Küçük, soruşturmayı yürüten Basın Savcısı Ali Çakır'a tanık olarak ifade verdi.

Adliye çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Küçük, Olgaç ile birlikte askerlik yaptığını anlatarak, “Atilla Olgaç'ın esir alınan Rumları öldürmesi mümkün değildir. Bu savaşta da Türk Ordusunun geleneklerinde de olmaz” dedi.

Gazetecilere yanında getirdiği Kıbrıs anılarını kaleme aldığı kitaba dikkati çeken Küçük, kitabı savcıya da gösterdiğini belirterek, tanıklığının Atilla Olgaç ile olan arkadaşlığının ötesinde Türk Ordusunda bu tür eylemler olmadığını açıklamak için olduğunu söyledi.

Küçük, Atilla Olgaç'ın böyle bir eylem gerçekleştirmesinin mümkün olmadığını ifade ederek, “Aynı rütbedeydik ancak bir yere beraber gittiğimizde komuta bende olurdu. Atilla'nın söylediklerinin olmasının imkanı yok. Atilla, hayatının her yerinde olduğu gibi tiyatro oynadı. Savaşı da tiyatro zannediyordu” diye konuştu.

OLGAÇ HAKKINDAKİ SORUŞTURMA

Özel bir televizyon kanalındaki programda “1974 Kıbrıs Barış Harekatında biri esir 10 Rum'u öldürdüğü” yönündeki sözleri üzerine sinema ve tiyatro sanatçısı Olgaç hakkında, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmıştı.

Soruşturma kapsamında ifadesi alınan Olgaç, sözlerinin, “üzerinde çalıştığı bir senaryoyla ilgili olduğunu ve programın kesilmesi nedeniyle sözlerinin senaryonun parçası olduğunu açıklayamadığını” bildirmişti.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
İstanbul Seçimlerini kim Kazanır
RÖPORTAJ