20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Saruhanlı'dan kısa kısa
06 Eylül 2013 Cuma 14:13

Saruhanlı'dan kısa kısa

Polis ve jandarma ekipleri, üzüm üreticilerini hırsızlığa karşı uyardı

Saruhanlı İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçedeki üzüm üreticileri, hasattan sonra kurutulması amacıyla arazilere serilen üzümlerin başıboş bırakılmaması konusunda hırsızlığa karşı uyarıldı.

Arazilere serilen üzümlerin kuruma süresi boyunca gözetim altında tutulması, üreticilerin özellikle geceleri serginin başından ayrılmamaları ve şüpheli bir durumda 156 Jandarma ya da 155 Polis İmdat Hattı'nı aramaları istendi.

- 8 ayda 26 araç trafikten men edildi

Saruhanlı Emniyet Müdürü Gökhan Balaban, ilçede yılın ilk 8 ayında 4 bin aracın kontrol edildiğini, 26 aracın trafikten men edildiğini söyledi.

Balaban, trafik kurallarını ihlal ettiği tespit edilen araç sürücülerine ise ilk 8 ayda toplam 116 bin liralık ceza kesildiğini, cezaların büyük kısmının ehliyetsiz ve alkollü araç kullanılması nedeniyle kesildiğini kaydetti.

İlçenin güvenliğini sağlamak için asayiş ve trafik uygulamalarını düzenli olarak sürdürdüklerini belirten Balaban, amaçlarının ceza yazmak değil kanunları uygulamak olduğunu ifade etti.

Muhabir: Turgay Duyar
Yayınlayan: Nevbahar Kabaklı

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun.
RÖPORTAJ