12 Temmuz 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sanayinin yer sıkıntısını çözeceğiz
05 Mart 2009 Perşembe 11:22

Sanayinin yer sıkıntısını çözeceğiz

Marmaris'te çalışma koşulları açından büyük sorunlar yaşayan esnaf kesimi olan sanayi çalışanları, sıkıntılarını ve beklentilerini AK Parti Belediye Başkan Adayı A.Doğan Tugay ile paylaştılar.

AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı A.Doğan Tugay ve Meclis Üyesi adayları, bugün (Salı) Marmaris Sanayi'sini gezdiler. Esnaf ve çalışanlarla tek tek sohbet eden Tugay ve ekibi, taleplere yönelik notlar aldılar. Çalışma saatleri konusunda büyük sıkıntılar yaşadıklarını belirten esnafa yeni projelerle geleceğini belirten Tugay, “Sıkıntıları diyalogları güçlendirerek, hükümetin desteği ile çözeceğiz” dedi.
Marmaris ile Beldibi beldesinin kesiştiği noktada bulunan sanayide faaliyet gösteren esnaflar sıkıntılarını AK Parti Belediye Başkan Adayı A.Doğan Tugay ile paylaştılar. Makama yakışanın A.Doğan Tugay olduğunu belirten esnaflar, “Dükkanlarımız konutların tam ortasında yer aldığı için büyük sıkıntı yaşıyoruz. Akşam saat 8'de dükkanı kapatmak zorunda kalıyoruz. Zaten kapatmazsak zabıta ekipleri kapıda beliriyor. Bazı esnaflarımızın akşam çalışıp, ertesi güne iş yetiştirmesi gerekiyor. Gürültü ve görüntü kirliliği yaşanıyor. Üstelik son zamanlarda bayan sürücüler arttılar. İnanın buraya gelmeye çekiniyorlar. Sanayiyi şehrin dışına taşıma projesi yıllardır konuşuluyor. Bu sorunlarımızla ilgili acil önlemler istiyoruz” şeklinde konuştular.
Orta ölçekli bir sanayi yapmayı düşündüklerini belirten Tugay ise yaptığı konuşmada, “Sanayinin şehrin merkezinde olması ile ilgili sıkıntıyı çözeceğiz. Diğer sorunlar için temasları kuruyoruz. Güzel şeyler yapacağız. Burası ilk kurulduğunda kaç dükkan vardı? Şimdi büyüdü. Sorunlarda arttı. Çözümler diyaloglarla, konuşmayla, üst makamlara iletmekle oluyor. Çözümün adresi hükümetten geçiyor” dedi.
Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın 6 Mart Cuma günü Marmaris'e geleceğini belirten Tugay, Marmaris'in pilot bölge ilan edilmesi ile ilgili çalışmaların devam ettiğini açıkladı. AK Parti Belediye Başkan Adayı ve İngiliz Konsolosu A.Doğan Tugay, “Marmaris pilot bölge ilan edildiğinde, turizm işletmelerinin yenilenmesi için belli bir zaman için izin verecekler. Bu sırada bütün esnafa iş potansiyeli oluşacak. Ayrıca göreve geldiğimizde belediye ile ilgili ihalelerimizde Marmaris'te çalışan esnafa öncelik vereceğiz. Buna ayrımcılık diyorsanız, “EVET” ayrımcılık yapıyorum” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ