15 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şampiyon ikizler başarılarıyla dünyaya açılmak istiyor
05 Eylül 2013 Perşembe 11:48

Şampiyon ikizler başarılarıyla dünyaya açılmak istiyor

Motosiklette süpermoto kategorisinde son 3 yılda çok başarılı sonuçlar alan 10 yaşındaki Can ve Deniz Öncü ikizlerinin yeni hedefleri Dünya Şampiyonası- İkizlerin babası Önde Öncü: "Önümüzdeki yıl Dünya Şampiyonası'na sıkı hazırlanacağız, istediğimiz

SONER KILINÇ - Motosiklette süpermotoda son 3 yılda Türkiye ve Avrupa şampiyonlukları ile 130'un üzerinde kupa kazanan 10 yaşındaki ikizler Can Öncü 65 cc'de, Deniz Öncü ise 85 cc'deki başarılarını gelecek yıl Dünya Şampiyonası'na taşımak istiyor.

Can Öncü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, motosiklet kullanmaya 4 yaşında başladıklarını daha sonra bisiklete binmeyi öğrendiklerini söyledi. Motosiklette ikizi Deniz ile sürekli yarış halinde olduğunu anlatan Öncü, vücudu kardeşine göre biraz daha iri olduğu için 85 cc'de yarıştığına işaret etti.

Şimdiye kadar 130 kupa kazandıklarını kaydeden Can Öncü, her zaman hedeflerinin bulunduğunu ifade etti.

Deniz Öncü ise kardeşinin bir üst kategoriye geçeceğini, daha sonra kendisinin 85cc'de yarışmaya başlayacağını belirterek, çalışmalarını kardeşiyle sürdürdüklerini dile getirdi. Süpermotoda hedeflerinin dünya şampiyonası olduğuna dikkati çeken Öncü, "Hedefimiz Dünya Şampiyonluğuna ulaşmak, bunun için elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.

- Baba hep destek oluyor

İkizlerin babası Önder Öncü ise oğullarının motosikleti çok rahat kullandıklarını, bunun için tek tekerlekli bisiklet üstünde sürekli denge çalıştıklarını anlattı. Kendisinin de şehir şehir gezip çocuklarının yarışlara katılmasını sağladığını söyleyen Öncü, şöyle konuştu:

"Türkiye şampiyonluklarının ardından uluslararası yarışlara katılmaya başladık. Bu yıl Süpermoto Dünya Şampiyonası'nda motorlarımızda yaşadığımız teknik arıza nedeniyle 75 sporcu arasında Can 22'nci, Deniz 24'üncü oldu. Ancak önümüzdeki yıl Dünya Şampiyonası'na sıkı hazırlanacağız, istediğimiz dereceleri almak istiyoruz."

Muhabir: Soner Kılınç
Yayınlayan: Nevbahar Kabaklı

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun.
RÖPORTAJ