11 Ağustos 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Saldırıya kaç PKKlı katıldı?
04 Ekim 2008 Cumartesi 19:23

Saldırıya kaç PKK'lı katıldı?

Hain saldırının detayları da netleşiyor. Teröristlerin nasıl, nereden ve kaç kişiyle saldırdığı da belli oldu.

Aktütün Karakolu saldırısında, terör örgütü PKK'nın bir süredir hazırlık yaptığı, örgütün Kuzey Irak'ta bulunan Kandil'den sonraki en büyük kampı Zap'ta barınan teröristleri kullandığı ortaya çıktı.

Saldırıdan önce teröristlerin Irak toprakları içine sınıra yakın bölgelerde uçak ve helikopterlerin bombalamalarına karşı çok sayıda sığınak hazırladığı ve buralarda saklandığı öne sürüldü.

350 TERÖRİST KATILDI

Çeşitli kaynaklardan alınan bilgilere göre Aktütün Karakolu'na yönelik dünkü saldırıya yaklaşık 350 terörist katıldı. PKK'lı teröristler saldırıya uçaksavar, ağır makineli biksi, taşınabilir havan toplarıyla geldi.

EN ZAYIF NOKTAYA UÇAKSAVAR SİLAHLARLA SALDIRDILAR

Dün saat 13.00 sıralarında başlayan saldırıda teröristler önce, Aktütün Karakolu'nun uzak korumasını sağlayan Bayraktepe kesiminde konuşlandırılan askerleri hedef aldı. Bu bölgeye uçaksavar ve ağır makineli silahlarla saldıran teröristler, askerleri de burada şehit etti.

YORUMLAR
şerefsizler
haydar
bunlarmı devlet kuracakmış önce mertçe dövüşmeyi öğrensinler lanet olasıca krolar
07 Ekim 2008 Salı 00:24
88.242.60.181
insan dışı
a.rahman
arkadaşlar şehit diye diye ortalığı kışkırta kışkırta bu hallerdeyız yazık her iki tarafta biziz içimizde yabancı yok yani anlayacağınız yeter dememiz gerekirken ortalığı kışkırtıyoruz müslüman müslümanı öldürmekle şehit olunmazallah ailelerine sabır versin kimse demesin benim canım yandı canı yanan tek kişi aileleridir çözüm istemeye bakalım ortalığı kışkırtmayalım.
06 Ekim 2008 Pazartesi 10:08
88.225.214.67
yok böyle birsey
isim önemlimi
ya yazik be bu gencecik astaki askerlerimiz bir can yelegini hak etmiyorlarmi hemde böyle bir zorlu görevde hani teknoloji diyorsunuz ya nerde acaba o biz evimizden basit bir sekilde istedigimiz yeri görebiliyorsak (tsk) da acaba bugibi seyleri becerecek insanlar yokmu insansiz ucaklarla bölgeyi kesif edemiyorlarmi canli varmi yokmu diye yazik kürdüyle türküyle o kadar can veriyoruz yeter artik TEKNOLOJI KULLANIN GÜC DEYIL
05 Ekim 2008 Pazar 17:27
82.83.223.55
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ