20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olayları
05 Eylül 2013 Perşembe 15:03

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olayları

Genel Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Gül: "Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarında Sağlık Bakanlığı 'Beyaz Kod' uygulaması başlattı. Şiddete uğrayana güvenlik görevlisi arkadaşlarımız olunca 'sağlık çalışanı değilsiniz, başınızın ça

Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları Hastanesi'nde çalışan 3 güvenlik görevlisinin bir ay içerisinde saldırıya uğraması, sağlık çalışanlarınca protesto edildi.

Hastanenin Acil Servisi önünde toplanan bir grup sağlık çalışanı güvenlik görevlilerine yönelik şiddeti protesto etti.

Genel Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Dr. Ali Gül, sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti kınayarak, hastanelerde görev yapan güvenlik görevlilerinin de sağlık hizmetinin bir parçası olduğunu söyledi.

Gül, şöyle konuştu:

"Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarında Sağlık Bakanlığı Beyaz Kod uygulaması başlatmış ve şiddet uygulanan çalışana hukuksal destek vermeye başlamıştır. Şiddete uğrayana güvenlik görevlisi arkadaşlarımız olunca 'sağlık çalışanı değilsiniz, başınızın çaresine bakın' denilmektedir. Sağlık çalışanlarına yönelen şiddeti önlemek isterken şiddet güvenlik görevlilerine yönelmektedir. Arkadaşlarımızın böyle yalnız bırakılmalarını kabul etmiyoruz. Güvenlik görevlileri de işimizin bir parçasıdır ve onlara yönelen şiddet hepimize yönelmiştir. Şiddeti nefretle kınıyoruz."

Gül, sözlü ya da fizksel şiddet uygulayanların cezalandırılmasını, Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi'nin (SABİM) kapatılmasını, tüm çalışanlara kadrolu iş güvencesinin sağlanmasını ve sağlıkta politikacılıktan vazgeçilmesini talep ettiklerini söyledi.

Muhabir: Hüseyin Bağış
Yayınlayan: Serdar Yılmaz

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun.
RÖPORTAJ