29 Mayıs 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sağlık Bakanlığımızca da ön görüldüğü üzere biz Eczacılar
06 Nisan 2020 Pazartesi 12:47

Sağlık Bakanlığımızca da ön görüldüğü üzere biz Eczacılar

Tabloda görüldüğü üzere, Eczanelerin 2 ay önce 50 kuruş seviyesinde alıp yeri geldiğinde ücret almadan veya 0,75 kuruşa 1 liraya sattığımız o maskeleri bu olayla birlikte,

Sağlık Bakanlığımızca da ön görüldüğü üzere biz Eczacılar 

1. BASAMAK SAĞLIK KURUMLARIYIZ.

- AYNI DOKTORLARIMIZ GİBİ

- HEMŞİRELERİMİZ GİBİ

- HASTA BAKICISINDAN, KAPIDAKİ GÜVENLİK GÖREVLİSİNE KADAR

bu süreçte hepimiz biriz. ECZACILARIMIZ, ECZANE TEKNİSYENLERİMİZ ve AİLELERİMİZ hep birlikteyiz. Son zamanlarda basın açıklamalarında bazı yöneticilerimizin Eczacı kelimesini pandemi de geçirmemesini, Eczacı ve eczane çalışanlarına gerekli önemi vermediklerini üzülerek görüyoruz. Maalesef Eczacılarımızın, doktorlar tarafından teşhis konduktan sonra; tedavinin en önemli aşaması olan, “ilaç tedariki” ile değil de maske fiyatları ile anılıyor olması hepimizi derinden üzmektedir.

Tabloda görüldüğü üzere, Eczanelerin 2 ay önce 50 kuruş seviyesinde alıp yeri geldiğinde ücret almadan veya 0,75 kuruşa 1 liraya sattığımız o maskeleri bu olayla birlikte, Şubat ayından itibaren 5 ila 7 kat fiyat artışıyla ürünleri tedarik ettikleri net bir şekilde tutanaklarda bile yer almışken; ARADAKİ TEDARİKÇİ ve ÜRETİCİLERİN çok daha kolay denetlenebileceği açık şekilde ortadadır.

Tutanakdaki toplam 100 adet maskenin en fazla 300-500 TL tutar ile verildiği belli iken , bu ortamda iki meslektaşımızın afişe edilmesi, yine bu iki meslektaşımızın sosyal medyada adeta linç edilircesine söylemlerde bulunulması bizleri derinden üzmüştür. Bunları yapanlar unutmasın ki gelecekte eczanelere ihtiyaçları olduğunda bizler yine görevinin başında onlara ve tüm insanlara hizmet ediyor olacağız.

Hiçbir DİN-DİL-IRK- EĞİTİM DÜZEYİ-ZENGİN ve FAKİR GÖZETMEDEN !... SAĞLIKLA KALIN , EVDE KALIN

Ecz. Kadir Serkan TEKİN 32. Bölge Muğla Eczacı Odası Yönetim Kurulu Başkanı

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ