17 Temmuz 2019 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SAĞDUYU KAZANACAK
10 Eylül 2018 Pazartesi 10:53

SAĞDUYU KAZANACAK

Son günlerde Marmaris siyaset arenasında sıkça adı telaffuz edilen Marmaris Belediye Başkan adayı olup olmayacağı merak konusu olan Mehmet Oktay'ın görüşlerini aldık...

Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Temel Irmak, Mehmet Oktay'la görüşüp, son günlerdeki siyasi gelişmeler üzerine röportaj gerçekleştirdi...

 

CHP’YE İSTİKAMET GÖSTERMEK YANLIŞ

Türkiye’nin Birleştirici Gücü sloganıyla 95 yıl önce yola çıkan partimizin Marmaris örgütünde tabanımız tarafından ve Genel Merkez tarafından tasvip edilmeyen gelişmelerin yaşandığı bir gerçek. Birilerinin talimatı doğrultusunda yönetim düşürülüyor, birilerinin talimatıyla yeni yönetim kuruluyor. Bunları asla doğru bulmuyoruz. O yüzden diyoruz ki, CHP’ye kimse istikamet göstermeye kalkmasın!

 

YÖNETİMLER BELLİ ZAMAN SONRA DEĞİŞMELİ

Ülkemizde gelenek haline gelen bir olgu var. Koltuğu kapınca ölene kadar orda kalacaksın, kimseye kaptırmayacaksın şeklinde. Bu sadece Marmaris’e özgü bir yaklaşım değil. Örneklerini tüm ülkede görmemiz mümkün. Marmaris’te yerel yönetimin yaptığı çok iyi işler var, yeri gelince alkışlıyoruz, tebrik te ediyoruz. Ancak, iş kamu yönetimine gelince birkaç dönem sonra işler artık eskisi gibi yürümüyor. Metal yorgunluğu dediğimiz olay bu. Değişim ihtiyacı kaçınılmaz hale geliyor. Bu değişimin sebebi  görevdeki arkadaşların işini yapamadıkları için değil, bu değişim ihtiyacı herkes tarafından hissediliyor ama dile getiren az oluyor. Seçimler zaten bu yüzden yapılıyor. Halk kime oy verirse göreve o gelir.

11947679_869139546487360_1274811322119819202_n.jpg

CHP’YE ZARAR VEREN DAVRANIŞLARIN KARŞISINDAYIZ

3 dönem Cumhuriyetin Kalesi durumuna el birliği ile getirdiğimiz Marmaris’te özellikle parti içerisinde ayrışmaya kesinlikle karşı çıkıyoruz. Baktığımızda mevcut belediye başkanı aday adaylığını açıkladı. Arkasından CHP İlçe Başkanlığı yapmış olan yeğeni de aday adaylığı açıklamasında bulundu. Bunda sıkıntı yok. Parti üyesi olan her vatandaşımız aday adayı olabilir. Buradaki sıkıntı kişilerin kendi iktidarı için partiyi kullanması, parti içinde gruplaşmalara sebep olmalarıdır. Dayı-yeğen kavgası bizi ilgilendirmez ailevi konudur, kendileri çözerler.

 

HERKESLE BARIŞIK BİR YÖNETİME İHTİYAÇ VAR

Herkesin bildiği üzere Marmaris-Muğla arasındaki siyasi gerilim çözülemez duruma geldi. Bunun başlıca sebebi Büyükşehir Yasası’ndan kaynaklanan hakların ilçe belediyelerince hak ihlali olarak görülmesi diyebiliriz. Kaç yıldır Marmaris-Muğla, Fethiye – Muğla, Bodrum – Muğla çekişmesi devam edip gidiyor. Büyükşehir Yasası’nın tekrar düzenlenmesinde yarar görüyoruz. Böylelikle il-ilçe çekişmeleri sonra erer ve vatandaşa hakettiği hizmet zamanında götürülür.

 

ŞAHSİ HEDEFİM YOK

Bizler CHP’liler olarak görevimiz partimizi iktidara getirmek veya iktidarda tutmak için mücadele vermektir.  Bütün Marmaris’in cevabını beklediği soruyu biliyorum. Mehmet Oktay aday adayı olacak mı? Bizler her zaman görev adamı olduk. Gençlik Kollarından başlayarak, ilçe başkanlığına, meclis üyeliğine birçok görevi bu üslupta yerine getirmeye çaba gösterdik. Partimiz bizi böyle bir göreve uygun görürse elimizi taşın altına koymaktan kaçınmayız. Marmaris’in sorunlarını bilen ve bu sorunları çözebilecek donanıma sahip şahane bir ekiple ekiple bu işin üstesinden alnımızın akıyla çıkacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Ancak şeçimlere daha 6 ay varken ve sular henüz bulanıkken ortaya çıkıp açıklama yapmanın gereği olduğunu düşünmüyorum. Henüz vaktimiz var ve merak içinde olan arkadaşlarımızın merakını yakın bir süre sonra gidereceğimizi düşünüyorum. Sonuçta CHP’nin Marmaris adayı kim olursa olsun tabiki hep beraber çalışmaya devam edeceğiz. Bizim hiç kimseyle kişisel sorunumuz yok, görev verilirse çalışırız, verilmezse de çalışan arkadaşlarımıza sonuna kadar yardımcı oluruz.

10854246_10153449400542494_3056244245943812133_o-001.jpg

CUMHURİYETİN KALESİ OLARAK KALACAĞIZ

İktidar sahipleri, kişisel amaç ve gayelerini gerçekleştirme kaygısı içine düşerlerse CHP’li bireyler olarak bunun her zaman karşında dururuz. Bloklaşmaya karşı duruşumuz, yöneticilik günlerimizde olduğu gibi hiç değişmedi. Çünkü bizim tarafımız tam bağımsız yönetim, tam bağımsız Cumhuriyet, tam bağımsız gelecektir. Bizim tarafımız hak, hukuk ve adalettir. Bizim tarafımız Atatürk'tür. Bugün yaşamak zorunda bırakıldığımız ne varsa, tüm bunları Cumhuriyet'i kurduğu gün bile görüp bizleri o günlerde uyaran Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, ortaya koyduğu bu önsezi, O'nun ne kadar büyük bir siyaset adamı ve dahi olduğunu kanıtlamıştır. Aramızdan ayrılışının üzerinden geçen uzun yıllara rağmen, O'nun Cumhuriyet'i armağan ettiği aziz milletimizin yine ve bir kez daha Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e sığınması şu gerçeği gözler önüne sermiştir. Bugün ve bir kez daha Atatürk kazanmıştır. Şimdi ise önemli olan, bir kez daha Atatürk'ün kazandığı ayan beyan ortaya çıkan bu mücadelede, aziz Türk Milleti'nin de kazanmasını sağlamak, bunun için gereken her türlü mücadeleyi ortaya koymaktır. Milletin kazanması için Cumhuriyet'in, Cumhuriyet'in kazanması için de öncelikle Cumhuriyet'in yılmaz bekçisi olan CHP'nin ve biz cumhuriyet çocuklarının kazanması gerekmektedir. Açık yüreklilikle söylemek isterim ki, Atatürk'ün vatanı emanet ettiği Türk gençliğine, en az Atatürk kadar güvenen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bizlere cesaret ve güven aşılamışlardır. Değerli iki büyüğümüz başta olmak üzere partimizin tüm üst düzey yöneticileri ile biz Türk gençlerine güvenen CHP'lilere teşekkürlerimi sunmak boynumun borcudur.

Şunu çok iyi bilmenizi isterim ki, Atatürk'ün bir kez daha kazandığı bugün, Türk gençliği de kazanacaktır, cumhuriyet de kazanacaktır. Biz, gençliğe hitabında belirttiği tüm ödev ve sorumlulukları beynimize mıh gibi çaktığımız Gazi Mustafa Kemal'in gençleri olarak, teslim aldığımız bayrağı başımız dik ve onurla daha da ilerilere taşıyacağız.

Mehmet Oktay Kimdir?

1979 Marmaris doğumlu olan Mehmet Oktay, ilk, orta ve lise eğitimini Marmaris’te tamamladı. İngiltere’de bir süre dil eğitimi alan Oktay, vatani görevini yaptıktan sonra Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları’nda çalışmaya başladı. Aynı dönem CHP Marmaris İlçe Yönetiminde görev alan Oktay, 2011 yılının Nisan ayında İlçe Başkanı seçildi. Daha sonra Belediye Meclis Üyeliği görevi için ilçe başkanlığı bırakan Oktay 1. Sıradan Belediye Meclis Üyeliğine seçildi.

2014 yılında CHP Marmaris İlçe Başkanı’nın görevi bırakması nedeniyle, CHP Muğla İl Başkanlığı tarafından ‘Kayyumluk’ görevi tevdi edilerek partiyi kongreye götürdü. Tabandan gelen talepleri doğrultusunda yeniden aday olarak tekrar ilçe başkanlığı görevine getirildi. Daha sonraki dönemde Muğla Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği ve Büyükşehir Belediye Encümen üyeliği görevlerinin yanı sıra birçok komisyonda üyelik görevini sürdürmektedir.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
İstanbul Seçimlerini kim Kazanır
RÖPORTAJ