26 Mayıs 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Saatcı Büyükşehire Aday
29 Aralık 2016 Perşembe 17:17

Saatcı Büyükşehire Aday

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, gazetecilerin sorusu üzerine gelecek dönem adaylığı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Saatcı, “Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin bize göstermiş olduğu dışlayıcı tavırdan sonra Büyükşehir adaylığına doğru itiliyoruz. Daha kesin çıkıyoruz demedik ama o noktaya doğru bir gidiş var” ifadelerini kullandı. Saatcı ayrıca Fethiye’nin il olmasıyla ilgili iyi haberlerin olduğunu kaydetti.

 

Fethiye’nin il olması için mücadele verdiklerini söyleyen Başkan Saatcı, “Fethiye’nin il olması için büyük mücadele veriyorum. İlk defa bence umutlanacağımız bazı gelişmeler var. Fethiye’nin il olmasıyla ilgili ocak ayının sonunda inşallah size güzel haberler vereceğim. Bir bilgim var mı? Evet var. Sayın Cumhurbaşkanımızdan duymadık. Ancak benim elim açık. 2017 yılında Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Genel Başkanlarla randevularımız karşılık bulursa görüşeceğiz” diye konuştu.

 

“MHP hariç tüm partilerin kapısı bize açık”

Gazetecilerin büyükşehir adaylığı sorusuna yanıt veren Başkan Saatcı, “Büyükşehir yasası değişmediği ve Fethiye il olmadığı sürece benim tekrar Fethiye’den aday olmam zor. Ama açık kapı da bırakıyorum. Büyükşehir adaylığı olur mu? Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin bize göstermiş olduğu dışlayıcı tavırdan sonra biz Büyükşehir adaylığına doğru itiliyoruz. Daha kesin çıkıyoruz demedik ama o noktaya doğru bir gidiş var. Hangi parti derseniz? Vallahi Saygıdeğer Fethiyeliler beni Demokrat Parti’den seçti. Bizim için partiler sadece araçtır. Amaç Muğla’ya, Fethiye’ye hizmettir. Parti çok önemli değil ama MHP haricinde bize tüm partilerin kapıları açık. Biz yeter ki kapılarını çalalım. Ukalalık etmeyeyim ama bize açılmayacak kapı yok” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
CHP Muğla'da kimi vekil olarak görmek istiyorsunuz?
RÖPORTAJ