15 Aralık 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
RÜYA GİBİ BİR FESTİVAL
12 Mart 2018 Pazartesi 13:34

RÜYA GİBİ BİR FESTİVAL

13. Uluslararası Marmaris Kadın ve Sanat Festivali bünyesinde 08 Mart 2018 Dünya Kadınlar Günü onuruna Romance Hotel’de düzenlen “Kadın ve Yaşam” konulu karma güzel sanatlar sergisine katılan Bienalİzmir Sanatçıları, festival açılışının ardından çevre gez

13. Uluslararası Marmaris Kadın ve Sanat Festivali bünyesinde 08 Mart 2018 Dünya Kadınlar Günü onuruna Romance Hotel’de düzenlen “Kadın ve Yaşam” konulu karma güzel sanatlar sergisine katılan Bienalİzmir Sanatçıları, festival açılışının ardından çevre gezisine çıktılar.
İlk gün Marmaris Ticaret Odası tarafından bölgeye kazandırılan MTO Osmaniye Bal Evi’ni ziyaret eden sanatçılar burada izledikleri Arının Dünyası adlı belgesel filmle arının gizemli dünyası hakkında birçok yeni şey öğrendiklerini açıklayarak bundan sonraki sergimizde esin kaynağımız “İlham Arıları” olacak dediler.
Marmaris yerel lezzetlerinin sunulduğu köy kahvaltısına bayılan sanatçılar, Bayır’daki anıt ağaçlar ve tarihi Zeytinyağı fabrikasının ardından Turgut Şelalesini gezdiler.
Ressam Necdet Öksüz ve Dr. Dilek Pekiner tarafından açılan, Turgut Köyü girişinde bulunan Zeytuni Lezzet Evi ve Sanat Çiftliğindeki Sanat Sofrasına konuk olan sanatçılar burada  yemek sonrası şömine başı  sanat sohbetinde ülkemiz ve sanat konusundaki görüşlerini dile getirdiler ve daha güzel bir dünya için “Sanat” dediler.
Gün sonunda bölgenin doğal güzelliklerine hayran kaldıklarını ifade eden sanatçılar, fotoğraflarla belgeledikleri bu güzelliklerin önümüzdeki günlerde tuvallerinde yer alacağını ve yaz sezonunda burada bir resim çalıştayı düzenleyeceklerini açıklayarak “ne mutlu size ancak rüyalarda görülebilecek bir yerde yaşıyorsunuz” dediler.
Festival sözcüsü Orsel Sonat, 13. Uluslararası Marmaris Kadın ve Sanat Festivalinin  07 - 17 Mart 2018 tarihleri arasında Romance Hotel / Marmaris adresinde hergün saat 11.00 -19.00 arası etkinliklerle devam ettiğini belirterek, ufuk açan söyleşilerimize katılınız, sergilerimizi muhakkak ziyaret ediniz dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun?
RÖPORTAJ