15 Temmuz 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rusya ABDye meydan okudu
02 Eylül 2008 Salı 20:01

Rusya ABD'ye meydan okudu

Rusya Devlet Başkanı Medvedev, ABD'ye açıkça meydan okudu ve "Saltanatın bitti" anlamını taşıyan bir mesaj gönderdi.

Rusya Devlet Başkanı Medvedev, ABD'ye açıkça meydan okudu ve "Saltanatın bitti" anlamını taşıyan "Tek kutuplu dünya düzeni sona erdi" dedi.

Rusya lideri Dimitri Medvedev, ABD'nin hakimiyeti altında bir dünya istemediklerini söyledi. Bazı Rus TV'lerine bu akşam bir demeç veren Dimitri Medvedev, ''bütün kararların bir tek ülke tarafından alındığı dünya sistemini kabul edemeyeceklerini'' bildirdi.

Rus lider, ''böyle bir dünyanın istikrarsız ve tehditkar olacağını, tek kutuplu değil çok kutuplu bir dünya istediklerini belirterek, ''Tek kutuplu dünya kabul edilemez'' dedi.

Abhazya ve Güney Osetya'yı tanıma kararlarından dönüşün söz konusu olamayacağını da vurgulayan Medvedev, ''Bağımsızlıkları tanıma kararı aldık. Bundan vazgeçmemiz söz konusu değil'' diye konuştu.

Medvedev, ''Hukuken yeni devletler doğmuş oldu. Bunların tanınması uzun zaman alabilir ama bizim tutumumuz bu sürece göre değişmez'' dedi. Batı'nın, Rusya'ya yaptırım kararı alabileceğine de işaret eden Medvedev, ''yaptırım tehdidine pabuç bırakmayacaklarını ve Rusya'nın da buna karşılık verebileceğini'' kaydetti.

Medvedev, ''Yaptırım heveslisi değiliz ama gerekirse bunu da yaparız'' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ