27 Ocak 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rus yatçılar Marmaris’i sevdi
12 Mayıs 2009 Salı 10:01

Rus yatçılar Marmaris’i sevdi

Marmaris, Rus yatçıların katıldığı “Russian Race” yelken yarışlarının ikincisine de ev sahipliği yaptı.

Volvo ve Phoneix isimli firmaların sponsorluğunda 2-9 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen, yarışlar, Fethiye'de başlayıp Marmaris'te sona erdi. Bir hafta süren yarış boyunca, 170 Rus 26 yatla mücadele verdi. Etkinliğin ödül töreni, varış noktası olan Marmaris'teki Netsel Marina'da yapıldı. Volvo ve Phoneix firmalarının temsilcilerinin Marmaris Belediyesi'nce ilçenin tanıtımına sağladıkları katkı nedeniyle plaketle ödüllendirildiği törende, dereceye giren yatçıların madalya ve kupaları verildi.
Yatçıları konuk ederek organizasyona destek veren Netsel Marina'nın Müdürü Zafer Ergül, “Rus yatçıların, bölgemize, özellikle tanıtım açısından büyük fayda sağladığını düşünüyoruz. Bu sebeple, onları ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi.

YİNE GELECEKLER
Bu arada, Rusların, 2009 içerisinde bölgede bir yarış daha düzenlemeyi planladıkları öğrenildi. Marmaris, 13-17 Ekim 2008 tarihleri arasında da “Russian Race”e ev sahipliği yapmıştı. 5 gün süren yarışlar boyunca 126 Rus, 28 yatta birincilik mücadelesi vermiş, Kumlubük, Çiftlik, Bozukkale ve Dirsek koylarında yelken açmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ