15 Temmuz 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
RTÜK hangi TVye torpil geçti?
30 Ekim 2008 Perşembe 16:22

RTÜK hangi TV'ye torpil geçti?

Meclis'te bugün ilginç bir konu tartışıldı. İddialara göre RTÜK, tekrardan belirlenen uydu frekans sıralamasında torpil çekti!

CHP bu kez de "yandaş medyaya" torpil iddialarını meclise taşıdı. İddianın sahibi CHP Eskişehir Milletvekili Murat Sönmez! Şimdilik iddialara hem Turksat hem de RTÜK sessiz. Ancak Turksat'tan görüştüğümüz bir yetkilinin "liste bize öyle geldi" sözleri iddiaları doğrular nitelikte!

Meclis bu kez de daha kaliteli bir yayın için belirlenen yeni frekans listelerini tartışıyor. Başbakan Erdoğan'ın cevaplaması için verilen soru önergesinde RTÜK'ün yeniden belirlediği uydu yayınlarındaki sıralamada hangi kriterlerin dikkate alındığı soruldu.

CHP'li Sönmez gündeme getirdi!

İddiaların sahibi ise CHP Eskişehir Milletvekili Murat Sönmez! Erdoğan'ın cevaplaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na sunduğu soru önergesinde, sıralamanın hangi kriterlerde yapıldığını ve ön sıralarda alınan kanalların izlenme oranlarını hangi ölçülerde etkileyip etkilemediğini sordu.

"Hükümete destek veren kanallar önde!"

Sönmez'in gündeme getirdiği iddiaların birisi de Turksat tarafından yayınlanan yeni frekans listesinde RTÜK'ün bazı TV kanallarına torpil geçtiği yönünde. Sönmez'in bu iddiaları cevaplanmak üzere Başbakan Erdoğan'ı bekliyor ancak İnternethaber'in ulaştığı bir yetkili, listeler konusunda açıklama yapılmazken hangi TV'nin hangi sırada olduğunun aylar öncesi belirlendiğini, listeler hususunda net bir açıklamanın bulunmadığını söyledi.

İşte 27 Ekim'den itibaren geçerli olan yeni liste;

1- STV Paketi
- STV
- Mehtap TV
- Yumurcak TV
- S Haber

2- Kanal D Paketi
3- NTV Paketi
4-TRT Paketi
5- HABERTÜRK
6- Kanal Türk

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ