04 Haziran 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Putinden Avrupalılara nasihat
01 Eylül 2008 Pazartesi 09:28

Putin'den Avrupalılar'a nasihat

ABD ile aynı safta yer alan Avrupa'ya Putin'i kızdırdı. Rus Başbakan Avrupalılara uyarılarda bulundu.

Rusya Başbakanı Vladimir Putin, Avrupa ülkelerinden “ABD'nin dış politika çıkarlarına hizmet etmemelerini” istedi.

AB ülkeleri pazartesi günü yapılacak zirve toplantısında Rusya ile ilişkileri ve Gürcistan krizini ele almaya hazırlanırken, Putin, Alman televizyon kanalı ARD'ye verdiği demeçte, “Eğer Avrupa ülkeleri ABD dış politika çıkarlarına hizmet etmek istiyorsa benim görüşüme göre bundan hiçbir şey kazanamayacaklardır” diye konuştu.

“RUSYA TECRİT OLAMAZ”
Osetya müdahalesiyle Rusya'nın onurunu ve vatandaşlarının hayatlarını koruduğunu söyleyen Putin, böyle bir ülkenin tecritle karşı karşıya kalamayacağını ve yaptırımlardan endişe etmediğini söyledi.

“Dünyanın Avrupa ve ABD ile bitmediği” ifadesini kullanan Putin, Rusya'nın tamamen uluslararası hukuka uygun olarak Güney Osetya'yı savunduğunu kaydetti ve kimseyle gerilimli ilişkiler istemediğini, uluslararası hukukun hakkıyla ve eşit olarak uygulanmasını istediğini vurguladı.

Gürcistan'dan tek yanlı bağımsızlık ilan eden Güney Osetya ve Abhazya'yı tanıyan Rusya ile ilişkilerini değerlendirecek olan AB ülkelerinin gaz ihtiyaçlarının dörtte biri Moskova tarafından karşılanıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ