13 Ağustos 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
PS3 kırıldı mı
25 Ağustos 2008 Pazartesi 15:04

PS3 kırıldı mı

Cracker'ların kopya koruma mekanizmasını kırmak için canla başla savaştığı PS3'te yeni gelişme.

Çıktığı günden beri Cracker'ların gözdesi olan PlayStation 3 hala kırılamadı. BluRay biçimindeki oyunların Sony tarafından hem şifrelenmesi, hem de özel bir yöntemle dijital olarak imzalanması kopya koruma yönteminin kırlmasını inananılmaz bir biçimde zorlaştırıyor. Üstüne üstlük oyunların yazıldığı diskler piyasada bulunmayan özel BluRay diskler olunca Cracker'lar alternatif yöntemlere yönelmek zorunda kalıyorlar.

Cracker'ların bu aşamada üzerinde en çok kafa patlattıkları yöntem ise cihazı servis moduna sokup sistem dosyalarına erişebilmek. Fakat bu yöntem de sır gibi saklandığı için Cracker'lar daha başka yöntemlere el atıyor.

Geçtiğimiz günlerde bir Cracker Warhawk adlı oyunun özel bir kopyasını PS3'ün sabit diskinden çalıştırabildiğini belirten bir yazı yayınladı. Cracker'ın ps3hax.net'te bildirdiği üzere şu anda bu yöntem deneme aşamasında. Bütün testler bittiği zaman nihai sürümü yayınlayacağını bildiren Cracker herkesi heycanlandırdı.

Cracker ayrıca yaptığı çalışmanın sahte olmadığını ıspatlamak için de bir video yayınladı. Video'da Motorstorm adlı oyuna ait disk takılı iken, Warhawk adlı bir başka oyun sabit diskten çalıştırıyor.

Yöntem şu anda sadece bazı oyunlar için geçerli olsa da, Cracker, bu yöntemi diğer oyunlarda da kullanmak için yaklaşık bir haftadır test yaptığını açıkladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ