12 Aralık 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Polat ve Memati olamadılar
12 Şubat 2009 Perşembe 09:58

"Polat" ve "Memati" olamadılar

'Kurtlar Vadisi' Dizisinden Etkilenen Bir Aile, Mahkemeye Başvurup, 1 ve 2 Yaşındaki Oğulları Anıl ve Arda Adlarınının "Polat" ve "Memati" İsimleriyle Değiştirilmesini İstedi. Savcı Karşı Çıktı.

'Kurtlar Vadisi' Dizisinden Etkilenen Bir Aile, Mahkemeye Başvurup, 1 ve 2 Yaşındaki Oğulları Anıl ve Arda Adlarınının "Polat" ve "Memati" İsimleriyle Değiştirilmesini İstedi. Savcı Karşı Çıktı.

'Kurtlar Vadisi' dizisinden etkilenen bir aile, mahkemeye başvurup, 1 ve 2 yaşındaki oğulları Anıl ve Arda adlarınının "Polat" ve "Memati" isimleriyle değiştirilmesini istedi. Savcı karşı çıktı.
Üsküdar 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasında Cüneyt Torun ve Nuray Torun adlı çiftin iki çocukları için isim değişikliğine yönelik başvurusu değerlendirildi.


Aile avukatı aracılığıyla mahkemeden Anıl ve Arda adlı çocuklarına "Polat" ve "Memati" isimlerinin verilmesini istedi. Talebi değerlendiren mahkeme bu konuda Cumhuriyet Savcısı'nın görüşünü sordu.


Savcı Ersoy Yüce talep edilen isimlerden 'Memati'nin Arapça olduğunu, 'ölüm' ya da 'ölümcül' anlamı taşıdığını, ismin çocukları ileride zor duruma düşürebileceğini, bu nedenle de genel ahlaka aykırı olduğunu düşündüğünü belirtti ve talebin yerine getirilmemesini istedi.


Savcı kelimenin anlamının da Türk Dil Kurumu'ndan sorulmasını talep etti. Savcının olumsuz görüşü üzerine mahkeme duruşmayı erteledi.

YORUMLAR
akil fikir ver yarabbi.......
halil erguven
ALLAHIM el alem aya giderken bizim akilsizlar cocuklarin ismini degistirmek istiyor....ne yapmak istiyorlar?polat memati...niye?kusura bakmasinlar ama geri zekali olduklari icin......biz neyle ugrasiyoruz dunya ne ile ugrasiyor......
12 Şubat 2009 Perşembe 14:52
80.167.165.87
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ