07 Ağustos 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
PKKyı bitirecek formülü açıkladı
29 Ekim 2008 Çarşamba 12:42

PKK'yı bitirecek formülü açıkladı

Hak ve Eşitlik Partisi ile siyasete atılan Osman Pamukoğlu, "terör benim için dert" değil diyor ve 1 yıllık formülü şöyle açıklıyor.

Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, siyasette tam gaz yol alıyor... Bursa'da partisinin il binasını açan Pamukoğlu, yerel seçimler ve terör konusunda mesajlar verdi.

365 GÜN FORMÜLÜ

İl binasının açılış töreninde terörle mücadeleye yönelik sorularla karşılayan Pamukoğlu, ''Terörle mücadele, benim için çok büyük bir mesele değil" deyip, 365 günlük şu formülü verdi;

*Dicle'nin doğusundaki dağları eşkiyalardan temizleyeceksiniz,

*Dağları besleyen yerleşim alanlarındaki milisleri bulacaksınız,

*Lider kadro neredeyse gidip alacaksınız,

*Bize müttefik olduklarını söyleyen fakat örgüte lojistik destekte bulunanlarla görüşeceksiniz ve bunların hepsini aynı anda yapacaksınız.

*Bunları yaptıktan 365 gün sonra, dağlarda dolaşan bir kişi göremezsiniz.''

SEÇİMDE KİME OY VERECEK?

Osman Pamukoğlu'nun partisi, yerel seçimlere katılamayacak. Bunun nedeni henüz partinin yeni kurulmuş olması ve kongre üzerinden en az 6 ay geçmesi şartı.

Pamukoğlu, yerel seçimlerde alışılmadık bir strateji izleyecek. Bir partiye değil, beğendikleri adaylara, partilerine bakmaksızın destek verecek.

Bunu da şu sözlerle açıklıyor;

''Yerel seçimlere katılamayacağız, fakat bu ülkenin her yerindeki belediyelerde, dürüst, idealist ve bağımsız başkan adaylarını destekleyeceğiz.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ