14 Temmuz 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
PKKya ait 31 hedef yerle bir!
12 Ekim 2008 Pazar 10:04

PKK'ya ait 31 hedef yerle bir!

Genelkurmay, Aktütün saldırısının ardından PKK'ya bomba yağdırdı. Savaş uçakları Kuzey Irak'a bomba yağdırdı.

Genelkurmay Başkanlığı, Aktütün saldırısının ardından PKK'ya yönelik Kuzey Irak'a 6. harekâtın düzenlendiğini açıkladı. Hakurk bölgesindeki PKK hedefleri, savaş uçakları ve topçu ateşiyle vuruldu
Genelkurmay Başkanlığı, Aktütün Sınır karakolu'na yönelik saldırının ardından Türk Hava Kuvetleri'ne ait savaş uçaklarının Irak'ın kuzeyine 6. kez harekât düzenlediğini, önceki gece yarısı yapılan son operasyonda PKK/KONGRA-GEL terör örgütüne ait 31 hedefin tam isabetle vurulduğunu açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde dün yer alan açıklamada şunlar kaydedildi:
"Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü bölgesinde Bayraktepe saldırısına katılan bölücü terör örgütü mensuplarının takibine devam edilmektedir.
Bu kapsamda 4 Ekim 2008 tarihinden bu yana 6. kez, Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde tespit edilen PKK/KONGRA-GEL terör örgütüne ait hedefler, Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçaklarınca ve müteakiben ateş destek vasıtalarıyla dün etkili bir şekilde ateş altına alınmıştır.
Gece yarısı icra edilen harekât esnasında, terör örgütüne ait 31 hedefin tümü tam isabetle vurulmuştur. Görevlerini başarıyla tamamlayan uçaklarımız emniyetle üslerine dönmüşlerdir. İcra edilen harekâtta, her zaman olduğu gibi sadece PKK/KONGRA-GEL terör örgütü hedef alınmış, sivil halk ve yerel unsurların olumsuz etkilenmemesi için gerekli hassasiyet gösterilmiştir."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ