08 Temmuz 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
PKKdan gaspetti Kanaltürkü kurdu
23 Eylül 2008 Salı 20:15

PKK'dan gaspetti Kanaltürk'ü kurdu

Ergenekon iddianamesinde şok bir iddia ortaya atıldı. Serdar isimli kişi ile gazeteci Güler Kömürcü arasındaki görüşme Tuncay Özkan'ı fena sıkıştıracak.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen "Ergenekon" davası iddianamesinde, Serdar isimli kişi ile gazeteci Güler Kömürcü arasındaki görüşmede terör örgütü PKK'dan gasp edilen paralarla Tuncay Özkan'ın televizyon kurduğu bilgileri yer alıyor.

Güler Kömürcü ile görüşen Serdar'ın, " Yani bu memleket de bir takım o... çocukları ile beraber olup MİT'de çalışanlarla iş birliği yapıp PKK paralarını gasp edip haklayıp haklayıp usulsüzce bir şekilde üstelik PKK'lı ile arkadaş olup o arkadaşlığa da ihanet edip devletin hazinesine aktarılması gereken paralarla televizyon kurup milliyetçilik satan o... çocuklarının haberlerini yazmayacak mısın? Hüseyin Nazlıkul, Salman Kurtulan'nın paralarını çalmışlar, PKK'nın Pazarçık'taki şubedeki Ziraat Bankası'ndaki paralarına el koymuşlar, Hüseyin Nazlıkul'u silahı dayamış Müfit'le beraber Sarıgül'ün korumalarıyla Tuncay'ın kankaları ve Tuncay paraları yemişler televizyon kurmuşlar. Belediye başkanları... içine s.. böyle ülkücülüğün tamam mı?'' dediğine yer verildi.

Bugün yapılan gözaltılar arasında Hüseyin Nazlıkul da bulunuyor. Salman Kurtulan'ın da PKK'nın para kasalarından olduğu öğrenildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ