02 Temmuz 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
PKKda cinsel taciz rezaleti
06 Kasım 2008 Perşembe 13:21

PKK'da cinsel taciz rezaleti

PKK'da liderlik kavgası sınır tanımıyor. PKK içerisinde aşk ve cinsellik yasak olmasına rağmen yoz ilişkiler yaşanıyor.

Terör örgütü PKK'da liderlik kavgaları sınır tanımıyor. Murat Karayılan tarafından Almanya'nın sözde sorumluluğuna atanan Sakine Cansız, Fehman Hüseyin'in adamlarının cinsel tacizine uğradı.

BAHOZ'A LAF EDERSEN DİLİNİ KOPARIRIM

Fehman Hüseyin'e yakınlığı ile bilinen örgütün Almanya'daki ''kasası'' Zübeyr Yılmaz'ın evinde, ''örgütün şiddet politikası ve Abdullah Öcalan'ın sağlık/cezaevi koşulları" ile ilgili konuların ele alındığı bir toplantı yapıldı.

Toplantı sırasında ''Sara'' kod adlı Sakine Cansız, Suriyeli Fehman Hüseyin'in eylem politikalarını eleştiren bir konuşma yaptı. Toplantının bitiminden sonra eleştiri ve suçlamalardan rahatsız olan Zübeyr Yılmaz, örgütün mali durumunu konuşacağını söyleyerek Sakine Cansız'ı derneğe çağırdı. Burada Cansız'ı, ''Bahoz'a bir daha laf edersen dilini koparırım senin'' diye tehdit eden Yılmaz, daha sonra iki adamının yardımıyla Cansız'a cinsel tacizde bulundu.

Sakine Cansız'ın yaşadığı cinsel tacizle ilgili terör örgütünün Avrupa sorumlusu Sabri Ok'un, Zübeyr Yılmaz'ı görevden aldığı ve Murat Karayılan'ın talimatı doğrultusunda adamlarıyla birlikte Kandil'e gönderilmeleri yönünde harekete geçtiği öne sürüldü.

ÖRGÜTTE YOZLAŞMA

Terör örgütü PKK içerisinde ''aşk'' ve ''cinsellik'' yasak olmasına ve ''yoz ilişki'' olarak nitelendirilmesine rağmen, bugüne kadar örgütte çok sayıda cinsel konulu olay ve bunun sonucunda infazlar yaşandı.

Terörist tecavüz etti: Geçtiğimiz aylarda terör örgütü üyesi 21 yaşındaki Mardinli bir kadın, örgütün Stuttgart bölgesi sorumlusu ''Ahmet'' kod adlı terörist tarafından önce tecavüz edildi. Hamile kalan genç kızın kürtaja zorlandığı ortaya çıkmıştı. Tecavüz olayının duyulmasını önlemek için örgütün Almanya sorumlusu ''Çolak Hüseyin'' kod adlı Hüseyin Acar tarafından ''kürtaja'' zorlanan genç kız, Alman güvenlik güçlerine sığınmıştı.

Taciz sonrası infaz kararı: Yine, terör örgütünün İsviçre kadın örgütlenmesi sorumlusu ''Zekiye'' kod adlı Fatma Ok, ''Arap Ali'' kod adlı Fahri Aras'ın cinsel tacizine uğramıştı. Olayın duyulması sonrasında, örgüt yönetimi tarafından haklarında infaz kararı alınan Fatma Ok ve Fahri Aras ortadan kaybolmuşlardı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ