10 Ağustos 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Personelin maaşını ödemeden makam arabasına binmem
06 Şubat 2019 Çarşamba 10:52

Personelin maaşını ödemeden makam arabasına binmem

AK Parti Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak, mahalle ziyaretlerinde yaptığı açıklamada; “Milas Belediyesi'nde çalışan personelin maaşlarını ödemeden, maaş da almam, o makam arabasına da binmem” dedi

Yaklaşan yerel seçim çalışmaları kapsamında çalışmalarını sürdüren AK Parti Milas Belediye Başkanı Barış Saylak, bu kapsamda ilçe genelinde mahallelerde ikamet eden vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Bu kez Damlıboğaz ve Ovakışlacık mahallelerinde ikamet eden vatandaşlarla buluşan Saylak, büyük bir coşkuyla karşılandı.

Vatandaşların kendisine gösterdiği yoğun ilgi nedeniyle teşekkür eden Milas Belediye Başkan Adayı Saylak, vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmalarda bir dizi açıklamalarda bulundu. Milas Belediyesinin içinde bulunduğu ekonomik durumdan dolayı işçinin ve memurların maaşlarının ödenemez duruma geldiğine dikkat çeken Saylak, “Milaslı vatandaşlarımın yetki vermesiyle birlikte Milas Belediyesi Başkanı olduğumda herkes görecek. Ben işçimin memurumun maaşlarını ödemeden bir kuruş ne maaş alacağım ne de o makam arabasına binerek gezmeye gideceğim” diye konuştu.

“Satılan arazilerde doğmamış bebeğin bile hakkı var”

Milas Belediyesinin 130 milyon TL borcu olduğunu ve bunun seçime kadar daha da artacağına dikkat çeken Barış Saylak, “Belediyenin borçları mahallelerimizin taşınmazlarını satılarak ödenmez, ödenemez. Bu yerlerin satılmasından önce birçok kez rica ettim satmayın, satılacak ise seçimlerden sonra vatandaşın yetkisini alacak olan isim değerlendirsin dedim ama ısrarla yerleri sattılar. Ben belediye başkanı olduğum anda göreceksiniz bir metre kare yer satmayacağım” diyerek, satılan yerlerde ilgili mahallelerde ikamet eden herkes ile doğmamış bebeğin bile hakkı olduğunu söyledi.

“Katılımcı bir anlayışla yöneteceğiz”

Milas Belediye Meclisi ya da encümen toplantılarında ilgili mahalleler hakkında kararlar alınırken o mahallenin muhtarlarının da toplantılara davet edilmediğine dikkati çeken Saylak, şu sözleri sarf etti: “Göreve gelir gelmez bu süreç değişecek ve muhtarlarımız ile ilçemizdeki sivil toplum örgütleri yönetim anlayışımızın en büyük destekçileri ve katılımcıları olacak. Alınacak olan kararlarda herkesin söz hakkı olacak ve Milas Belediyesi’ni dolayısı ile ilçemizi hak ettiği yere birlikte taşıyacağız. Bunu başaracak güçte ve kararlılıktayız”

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ