08 Temmuz 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Perinçekin MİTçi muhbiri!
25 Ağustos 2008 Pazartesi 13:42

Perinçek'in MİT'çi muhbiri!

Perinçek'in haber kaynaklarından biri Veli Küçük... Diğeri ise bir MİT'çi... Bakın o isim kim?

1990'da 2000'e Doğru Dergisi'ne bilgi sızdıran dönemin MİT Müsteşarı Teoman Koman'dı.

1990 yıllarda 2000'e Doğru ve Aydınlık Dergilerini çıkaran İP Lideri Doğu Perinçek'in, haber kaynağı olarak Veli Küçük'ün yanı sıra eski MİT Müsteşarı ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Teoman Koman'dan yararlandığı ortaya çıktı.

Belge, 1990'da 2000'e Doğru Dergisi'nin Haber Müdürü olan Ergenekon tutuklusu Adnan Akfırat'ın evinden çıktı.

Akfırat, 1990 yılında, Perinçek'e en yakın isimlerden Hasan Yalçın'a gönderdiği mektupta, MİT Müsteşarı olan Koman'ın, polisi hedef alan 'MİT'ten suikast ihbarı' haberini yaptırdığını fakat deşifre edildiği için kızdığını anlatıyor.

Öte yandan, İP Lideri Perinçek, tutuklanmadan önce yaptığı açıklamada, Eşref Bitlis suikastını ABD'nin yaptığı bilgisini veren kişinin Veli Küçük olduğunu açıklamıştı.

MUHBİR MÜSTEŞAR

Mektubunda Cem Başar ve Atilla Erkan isimli iki kişiyle görüştüğünü, bilgi aldığı bu kişilerin haberde kendileriyle ilgili hiçbir sıfat kullanılmamasını istediklerini anlatan Akfırat, mektubunun şunları ifade ediyor:

"Eğer zorunlu kalırsan 'devletin üst kademelerinden emekli' diye kullanabilirsin veya buna benzer bir şey. Her ikisine de söz verdim. Özellikle Cem Başar çok ısrarla istedi. 'MİT'ten suikast ihbarı' haberi Teoman Koman'ın çok sıkışmasına neden olmuş. 'Siz beni deşifre ederek Müsteşarı'da konünist bir dergiye polisi ihbar ediyor durumuna getirdiniz' diyor. Polisin bana karşı bir saldırıya gireceğinden bile korktum. Bana olmasa bile yakınlarıma yapabilirlerdi' diyor."


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ