09 Ağustos 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Pazaryeri tartışması
27 Mayıs 2009 Çarşamba 16:54

Pazaryeri tartışması

İçmeler Beldesi'nde, pazar yerinde tezgah verilecek kişilerin belirlenmesi için yapılan kura çekimi, tezgah alamayanların tepkisiyle karşılaştı.

İçmeler Beldesi'nde, pazar yerinde tezgah verilecek kişilerin belirlenmesi için yapılan kura çekimi, tezgah alamayanların tepkisiyle karşılaştı.
İçmeler Belediyesi, beldedeki turistik pazarda bulunan tezgah sayısının iki katı başvuruda bulunulunca, önceliğin İçmeler ve Marmaris'te ikamet edenlere verileceği noter huzurunda bir kura çekimi yapılmasını kararlaştırdı. Kura çekilişi, İçmeler Belediyesi Kültür Merkezi'nde dün öğleden sonra yapıldı. Daha önceden planlandığı gibi, noter yetkilileri, İçmeler ve Marmaris'te yaşayanların bulunduğu torbalardaki isimlere öncelik verdi. Kura sonucu, İçmeler'den talepte bulunan hemen herkes pazar yerinde tezgah sahibi olurken, Marmaris ve ilçe dışında yaşayanların birçoğunun ismi kuradan çıkmadı. Pazaryerinde esnaflık yapma şansını kaybedenler ve yakınları, duruma isyan ederek akşam saatlerinden itibaren İçmeler Belediyesi binasının önünde toplanmaya başladı. Kalabalığın içerisinde yer alan birçok kişi kura çekimlerine 'hile' karıştırıldığını iddia etti. Belediyenin önünden geçen yolu araçlarıyla trafiğe kapatan protestocular, belediye başkanı Zeki Eren'le de görüşmek istediklerini belirtti.

Olay yerine gelen Marmaris İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Turan Çebi, yolu açmaları konusunda kalabalığı ikna etti. Kalabalık, yoldan araçlarını çektikten sonra, ''belediye başkanı istifa'' diye slogan attı. Bu arada, zaman zaman, kurada tezgah çıkanlarla, çıkmayanlar arasında çıkan tartışmaların kavgaya dönüşmesini araya giren polisler önledi.
İçmeler Belediyesi yetkilileri ise kura çekilişinin noter huzurunda yapıldığını, hangi bir usulsüzlüğün yapılmadığını kaydetti.

Gece yarısına kadar belediye önünde protestolarını sürdüren kalabalık, bu sabah da pazar yerine giderek tezgahlarını açmak istedi. Ancak zabıta görevlileri buna izin vermeyince, yüzlerce turistin alışveriş için geldiği pazaryeri yeni bir protesto gösterisine sahne oldu. Turistler olanı biteni şaşkın ve meraklı bakışlarla izledi. Olay yerine gelen Marmaris İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı İlhami Doğan Güzel, kalabalığın daha uygun bir yerde durması gerektiğini dile getirdi. Emniyet mensuplarına zorluk çıkarmayan grup, Pazaryerindeki kafede bir araya gelerek, kendilerini temsil edip haklarını arayacak 10 kişilik heyet oluşturdu. Haberi yayıma hazırladığımız sırada heyetin akşam saatlerinde Belediye Başkanı Zeki Eren, yarın sabah ise Kaymakam Serdar Polat'la görüşeceği öğrenildi. (Marmaris GÜNDEM)

YORUMLAR
içmelerlilik...
Mehmet Bayraktar
Bana içmelerli insana yer verilmesini acıklarmısınız.???
pazarcı evini ekmeğini bu pazarlardan sağlarken Yerler içmelerliye veriliyor neden???
Sebebi belli çünkü içmelerli yeri alcak sonra garibim pazarcıya fahiş fiyata kiralıcakk bu mu reva???
Olaylar dıştan görüldüğü gibi degil ppazarcılar kışın gobepinde yagmurlu fırtınalı havada o pazara hizmet goturmek için kalkıp pazara geliyor sonra cekilen kurada bu adama yer cıkmıyor lütfen yapmayın boyle...
02 Haziran 2009 Salı 09:39
212.174.74.11
ayıp..
selvi akçay
ali gündoğan kodlu kişiye:yazdıklarınızı çok büyük terbiyesizlik olarak kabul ediyorum bu insanın seçilmesi şahibeliyse 17 yılda bu adam şahibeli seçildi ozaman.nekadar kolayca herşeyi silip atabilen insanlarsınız!içmeler marmarisin incisi gibi,heryer düzenlisiz nasıl inasınız hizmeti nasıl göremiyorsunuz ya farklı bir dünyadasınız yada içmeleri hiç görmediniz.tabi galiba aşırı kominiztliğiniz gözünüzü körde etmiş olabilir.Küçük beyinler hep küçük düşünür, İçmeler siyasi partilerle yönetilmedi!
30 Mayıs 2009 Cumartesi 14:06
88.242.29.253
Ayrımcılık yapmayın faşistler
Ali GÜNDOĞAN
17 yıl önce iletme verdiği pazarcı isyan ediyor erene geçmiş beledıyeye değil.Zaten Eren ayrımcı bir kökene sahip.Bu adamın belediye başkanı olması bile şahibeli
29 Mayıs 2009 Cuma 23:52
78.178.86.131
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ