16 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Pamuk Üretim ve Teknolojilerinin Geliştirilmesi' eğitimi
31 Ağustos 2013 Cumartesi 16:08

Pamuk Üretim ve Teknolojilerinin Geliştirilmesi' eğitimi

Benin ve Togo Cumhuriyetinden gelen kursiyerler için düzenlenen "Pamuk Üretim ve Teknolojilerinin Geliştirilmesi" eğitim programı sona erdi

Nazilli'de Pamuk Araştırma İstasyonu'nda, Benin ve Togo Cumhuriyetlerinden gelen kursiyerler için düzenlenen "Pamuk Üretim ve Teknolojilerinin Geliştirilmesi" eğitim programı, sona erdi.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) ile Nazilli Pamuk Araştırma İstasyonu Müdürlüğü'nce Benin ve Togo Cumhuriyeti'nden gelen kursiyerlere yönelik düzenlenen eğitim programının kapanış töreni yapıldı.

Törene katılan Benin Cumhuriyeti İzmir Fahri Konsolosu Mehmet Aktuna Aysun, yaptığı konuşmada, Türkiye'nin desteğiyle Benin'de pamuk tarımının gelişeceğine inandıklarını, Beninli yetkililerin de bu konuda çok ümitli olduğunu kaydetti.

TİKA temsilcisi Sibel Güneği, Benin ve Togo ile Türkiye arasında iyi ilişkilerin bulunduğunu, Türkiye'nin bir çok alanda katkı sağladığını söyledi. Güneği, "Benin ve Togo gibi pamuk yetiştiren ülkelerde daha fazla ürün elde edilmesi için gerek eğitim, gerekse tarım alet ve ekipmanları konularında yardımlarımız var. Bu program da, Benin ve Toga Cumhuriyetlerinden 14 uzmana verimin ve kalitenin arttırılması için 10 günlük eğitim verildi" diye konuştu.

Nazilli Pamuk Araştırma İstasyonu Müdürü Sadettin Öztürk de, kursun verimli geçtiğini bildirerek, "Program dahilinde misafirlerimize teorik ve uygulamalı eğitim verildi. Devletimiz tarafından görev verildiği taktirde, bundan sonrada bilgi ve deneyimlerimizi ihtiyaç duyan herkesle paylaşmaya hazırız" dedi.

Kapanış töreni, belge dağıtımı yapıldı, Benin ve Togo Cumhuriyetinden gelen misafirler yerel dans gösterileri sergiledi.

Muhabir: Suat Deniz
Yayınlayan: Serdar Yılmaz

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun.
RÖPORTAJ