15 Temmuz 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Özür diliyoruz kampanyasına Marmaristen suç duyurusu
18 Aralık 2008 Perşembe 09:50

''Özür diliyoruz'' kampanyasına Marmaris'ten suç duyurusu

Sözde Ermeni olaylarına ilişkin bazı yazar ve akademisyenlerin başlattığı ''Özür Diliyoruz'' kampanyası hakkında Marmaris'te yaşayan Ahmet Yılmaz isimli vatandaş savcılığa suç duyurusunda bulundu.

            Kampanyanın sürdürüldüğü internet sitesinin kapatılmasını isteyen Yılmaz, kampanyayı başlatanların ''kendini sözde aydın sanan güruhlar'' olduğunu iddia etti.
Marmaris Adliyesine gelerek Cumhuriyet Savcısına suç duyurusu dilekçesini veren Yılmaz, gazetecilere açıklama yaptı.
Yılmaz, ''Söz konusu internet sitesi aracılığıyla tamamen gerçek dışı ve Hiçbir belgeye dayandırılmadan sözde Ermeni soykırımı iddiasıyla halkı kin ve düşmanlığa yönlendiren bu sitenin biran önce yayınının durdurulması için suç duyurusunda bulundum'' dedi.

Türk devletinin tarihin sayfalarında var olduğundan buyana ne soykırım ne de katliam yapmadığına dikkati çeken Yılmaz, şunları kaydetti:
''Bahsi geçen soykırım iddiaları tamamen Ermeni diasporasın, sözde aydın geçinenlere enjekte etmiş olduğu koca bir yalandır. Bu iddialar ve iftiralar karşısında sessiz kalan Türk Tarih Kurumunu elinde bulunan belgelerle cevap vermeye davet ediyorum. Türk Milleti'nin şanlı tarihini birilerinin belgesiz, yalan yanlış iftiralarla karlamaya kimsenin hakkı yoktur. Tarihimizden utancımız asla söz konusu değildir.''
Marmaris'teki bir çelik kapı bayisinde çalıştığı öğrenilen Ortadoğu Gazetesi Marmaris Temsilcisi Ahmet Yılmaz, yaptığı suç duyurusunun takipçisi olacağını belirtti.


YORUMLAR
yazik
yazik
Tabi Türk Toplumu boyle bir soykirimi kabul edermi. Bir ozuru çok goruyosunuz yuzbinlerce insanin olumune sebep oldunuz hala vir vir konusuyosunuz...
23 Aralık 2008 Salı 01:58
87.64.145.206
bizede bu davranış yakışır...
Bahadır Oğuzhan
Arkadaş helal sana, gönlümüz birmiş...
22 Aralık 2008 Pazartesi 14:16
88.247.219.236
VATANSIZ KALMALILAR
VATANSIZ KALMALILAR
KENDİNİ AYDIN OLARAK NİTELENDİREN AMA SADECE SEKSEN KÜSÜR YIL ÖTELERİNE DÖNÜP ÜLKESİNİN ÇEKTİĞİ AZABI (KENDİLERİNİ AYDIN YAPAN PARMAK UCU LAMBALARIYLA GÖRMEYE ACİZ)OLAN BU İNSANLAR VATANSIZ KALMALI.MİLLET-İ SADIKA DİYE SIFATLANDIRILMIŞ ÇIKARCI BU TOPLUM DİĞERLERİYLE İŞBİRLİĞİ YAPMIŞ KARGAŞA ORTAMI ÇIKARMIŞ TÜRKÜN NAMUSUNA GÖZ KOYMUŞ.ÖLDÜRÜLMEYİ HAKETSELERDE OSMANLI ONLARI SADECE YURTTAN ÇIKARMA KARARI ALMIŞ HATTA YOL BOYUNCA BAŞLARINA Bİ SALDIRI OLMASIN DİYE KENDİ ASKERLERİNİ BİLE KOYMUŞ.
19 Aralık 2008 Cuma 22:20
88.226.204.213
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ