11 Temmuz 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Özkaynak başvurusunu il başkanlığına yaptı.
29 Aralık 2008 Pazartesi 11:07

Özkaynak başvurusunu il başkanlığına yaptı.

Marmaris'i uluslar arası alanda tanıtan, ülkemiz ekonomisine her yıl milyon Euro'lar kazandıran, verdiği hizmetle ülkemizin adını marinacılık sektöründe tanıtan ve ülkemizin en büyük marinası Marmaris Yat Marina'nın sahibi olan hayırsever İşadamı Bilgin Ö

Marmaris'i uluslar arası alanda tanıtan, ülkemiz ekonomisine her yıl milyon Euro'lar kazandıran, verdiği hizmetle ülkemizin adını marinacılık sektöründe tanıtan ve ülkemizin en büyük marinası Marmaris Yat Marina'nın sahibi olan hayırsever İşadamı Bilgin Özkaynak Cumhuriyet Halk Partisi Marmaris Belediye Başkanlığına Adaylık için resmen başvurdu. Marmaris ilçe teşkilatında CHP tüzüğünün 12. maddesine göre üyelik kaydı gözükmeyen Özkaynak'ın üyelik başvurusunu CHP İlçe Başkanı yamaç kaya kabul etmedi. Üyelik kaydı CHP'nin başka teşkilatında bulunan Özkaynak avukatı Mehmet Hasbioğlu ile birlikte CHP İl Başkanlığına adaylık müracaatında bulundu. Bilgin Özkaynak'ın adaylık müracaatında sevenleri yalnız bırakmadı. Yüzlerce kişi yağmur altında Özkaynak'a “Başkan Bilgin” diye tempo tuttular.

Ülkemizde Yat Turizmine yeni bir soluk getiren Özkaynak Marmaris'te ve Ülkede yat turizminin gelişmesi için çalışmalarda bulundu. Yurt dışında yapılan ve Dünya kapsamında olan fuarlara katılıp hem ülkemizi de hem de Marmaris'i temsil etti. Yat Marinayı, 10 yıl önce açılışından bugüne, hızla gelişip büyüterek dünyanın en büyük kapasiteli marinalarından biri haline getirerek ilçemizin adını tüm dünyaya duyurdu.


Özkaynak CHP ilçe binasında adaylık başvurusunu yapmadan önce gazetecilerin sorularını yanıtladı. Neden aday olduğunuda açıklayan Bilgin Özkaynak adaylık yarışında kazananın yanında destekçi olacağını ifade etti.Marmaris bir deniz sahili. Dünyada eşi benzeri olmayan bir koy. Marmaris'i denizden geliştireceğiz her şeyden evvel. Marmaris'te deniz birinci planda olması lazım. Marmaris'e baktığınız zaman denizi unutmuş, denize sırtını dönmüş bir şekilde. Buraya yatları getirdiğimiz zaman Marmaris'te herkes kazanacak. Yaptığımız eser ortadadır. Dünyanın en güzel marinasını en büyük marinasını yaptık. İnşallah aday olur ve kazanırız o zaman Marmaris 5 senede nerelere gelecek göreceğiz.

Kışında yaşayan bir şehir olacağız.
Kışın yaşam gelecek Marmaris'e. Paralı turist gelecek. < Bugün küçücük Mallorca, Portofino, Türkiye bütçesi kadar turizm girdisi sağlıyor. Bu kadar güzel koylara sahip Marmaris'in hiçbir geliri yoktur. Ucuz turist otellere kapanık ilçemizden gitmektedir. Marmaris'in denizini yat turizmine açtığımız zaman binlerce insan gelecek buraya. Kışında yaşayan bir şehir olacağız.

Huzur vaad ediyorum
Bir kere her şeyden evvel huzur vaad ediyorum. Huzur getireceğim Marmaris'e. İkincisi 15 bin tekne diyorum. Marinalar haricinde Marmaris'e 15 bin tekne getireceğiz. Marmaris'in kurtuluşu denizdir.

Ben Cumhuriyet Halk Partiliyim. Bunun için aday oldum. Marmaris'te yaşıyorsunuz. 1970 li yıllardan beri CHP'liyim. Marmaris'in durumunun ne halde olduğunu görüyorsunuz. Ben 14 yıldır Marmarisliyim. Burada evim var. Esnafım işyerim var. Cumhuriyet Halk Partisi'nde üye kaydım var. Burada şuan gözükmüyor olabilir. Üyeyim. Diyarbakır'a da gider aday olursunuz. Marmarisli değilim diye aday olmaz diye bişey yok yani.

Bilgin Özkaynak Kimdir?
Aslen İstanbulluyum. Ama 14.04.1955 tarihinde Ankarada doğmuşum. Siyasi sebeplerden dolayı Suadiye Lisesi'ni yarıda bırakmak zorunda kaldım. CHP Gençlik kollarında faaliyet gösterdim. 1971 yılında ticaret hayatıma başladım. 10 Nisan 1989'da Şuanda Yönetim Kurulu Başkanı olduğum Halikarnas Şirketler Grubunu kurdum.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ