12 Temmuz 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Özgener: Yıllık gelirimizi 40 milyon YTLye çıkardık
10 Ekim 2008 Cuma 10:02

Özgener: Yıllık gelirimizi 40 milyon YTL'ye çıkardık

Türkiye Futbol Federasyonu, Coca Cola ile sponsorluk sözleşmesini 4 yıl daha uzattı.

Milli Takımın kamp yaptığı Swissotel'deki Naz Restoran'daki imza törenine Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, Coca Cola Türkiye Genel Müdürü Ahmet Burak ve Milli Takım oyuncuları katıldı.

TFF Başkanı Özgener, 48 gündür görevde olduklarını ifade ederek, "Ancak kısa sürede önemli adımlar attık. Ana sponsorlarımızdan Coca-Cola sponsorluk anlaşmasını, katkısını arttırarak 4 yıl daha devam ettirme kararı aldı. Geçen yıl bu zamanlarda 15 milyon YTL olan sponsorluk gelirlerimizi, yıllık 40 milyon YTL'ye çıkardık. 3 ana sponsorumuzla mevcut koşulların da üstünde yeni rakamlarla el sıkıştık. Haziran ayında 45 milyon YTL'lik hedefimize daha önce ulaşacağız. Buna ulaştığımızda dünyada sponsorluk gelirinde ilk 6 federasyon arasına gireceğiz. TFF yıllık bütçesi 168 milyon YTL'ye ulaşmış bir kurumdur" dedi.

Coca Cola Türkiye Genel Müdürü Ahmet Burak ise, TFF ile olan işbirliğinin devamında daha kapsamlı bir program başlattıklarını belirterek, "İşbirliğimiz kapsamında, Süper Lig kulüplerinin altyapılarından kurulacak Akademi Ligi'nin de isim sponsoru olacağız. Türk Milli Takımımıza, teknik heyetine ve TFF'nin sayın yöneticilerine başarılar diliyoruz" diye konuştu.

İmza töreninin ardından TFF Başkanı Özgener, Ahmet Burak'a 10 numaralı milli takım forması hediye etti. Burak da milli takımda sakatlıkların çok olduğunu belirterek, milli futbolculara ve teknik heyete nazar boncuklu Coca Cola şişesi hediye etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ