13 Temmuz 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Özden: Bu Fırsatı İyi Değerlendirin
19 Ekim 2008 Pazar 20:42

Özden: "Bu Fırsatı İyi Değerlendirin"

Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel ÖZDEN' in sözcüsü olduğu komisyonda görüşülen ve kamuoyunda “öğrenci affı” olarak bilinen tasarı, Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu'ndan geçerek genel kurul gündemine alındı. Meclis Genel Kurulu' nda kanun

ÖĞRENCİ AFFI MİLLİ EĞİTİM, KÜLTÜR, GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU' NDA GÖRÜŞÜLDÜ

Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel ÖZDEN' in sözcüsü olduğu komisyonda görüşülen ve kamuoyunda “öğrenci affı” olarak bilinen tasarı, Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu'ndan geçerek genel kurul gündemine alındı. Meclis Genel Kurulu' nda kanunlaşacak bu tasarıyla, 1995 yılından bu yana her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilenler ile 1980 yılından bu tarafa çıkan af kanunlarına başvurmayanlar yararlanabilecekler. Kanunun yürürlüğe girdiği tarihte askerlik görevini yapmakta olanlar da terhislerini; gözaltında veya tutuklu bulunanlar ile hükümlüler ise bu hallerinin sona ermesini takip eden iki ay içinde ilgili yükseköğretim kurumuna başvurmaları halinde bu haklardan yararlandırılacaklar.

PROF. ÖZDEN: “EĞİTİMLERİNİ YARIDA KESMEK ZORUNDA OLAN VATANDAŞLARIMIZ BU FIRSATI İYİ DEĞERLENDİRMELİDİR.”

Konu ile ilgili açıklama yapan Prof. Özden, “Üzerinde çalıştığımız bu kanun, kamuoyunda bilindiği gibi bir af değildir. Yüksek öğretimde her ne sebepten olursa olsun ilişiği kesilen vatandaşlarımıza, okullarını bitirmeleri için yeni bir hak verilmiştir. Okullarına devam edip, kendilerine verilen sınav hakkı ile yarıda kesmek zorunda oldukları yükseköğretimlerini tamamlama fırsatıdır. Bu fırsatı iyi değerlendirmelerini tavsiye ediyorum. Her ne sebepten olursa olsun okulları ile ilişiği kesilenlerin, hayatlarına devam ederlerken, yükseköğretim diplomalarına ihtiyaç duyduklarına şahit olmaktayız. Bu hazırlanan kanunla vatandaşlarımızın ihtiyacına cevap verilmektedir. ” dedi.

MUĞLA MİLLETVEKİLİ PROF. DR. YÜKSEL ÖZDEN' DEN GENÇLERE TAVSİYE

Halen üniversite eğitimine devam eden gençlerimize de tavsiyelerde bulunan Milletvekili Prof. Özden, “Günümüzde artık yükseköğretim hizmetinin elitist bir süreç olmadığını bilmemiz gerekiyor. Her ilde açtığımız üniversite de bunun göstergesidir. Gençlerimizin tamamı üniversiteli olacak diye bir şart yok ama üniversite eğitimi de günümüz dünyasında vazgeçilmez bir süreçtir. Gençlerimize tavsiyem bu süreci en verimli şekilde değerlendirip, kişisel donanımlarını en üst düzeyde tamamlamalarıdır. Kendilerine yapacakları yatırımın hayata atıldıklarında hayatlarını kolaylaştıracağını göreceklerdir. Elde ettikleri bu birikimlerini toplumsal ekonomiye ve faydaya dönüştürebilenler ise başarıları ile haz duyacaklardır ” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ