21 Temmuz 2019 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ortanın ortasına yeni parti
20 Haziran 2009 Cumartesi 12:59

Ortanın ortasına yeni parti

Marmaris 4. Noteri Mustafa Kemal Karakoç, 'Türkiye Hümanist Partisi' (THP) isimli yeni bir parti kurduklarını açıkladı.

Marmaris 4. Noteri Mustafa Kemal Karakoç, 'Türkiye Hümanist Partisi' (THP) isimli yeni bir parti kurduklarını açıkladı. Türk siyaset dünyasındaki parti sayısı 62'ye yükselirken, THP, içinde 'Türkiye' ibaresi geçen 13'üncü parti oldu.


Marmaris Yunus Otel'de partilileri ve eşiyle birlikte basın açıklaması yapan 57 yaşındaki THP Genel Başkanı Mustafa Kemal Karakoç, “Biz, sağcı veya solcu değiliz. Ortanın ortasındayız” dedi. “En büyük hümanist” olarak nitelendirdikleri Atatürk'ün ilke ve devrimlerinin özümsenip, yaygınlaşmasının en büyük amaçlarından biri olduğunu belirten Başkan Karakoç, şöyle konuştu:

'SEVGİNİN PARTİSİYİZ'
“THP, insanlar arasında sevgi, saygı, merhamet ve şefkat duygularının yayılmasını amaçlar. Kişilerin ve toplumların sağduyu, hoşgörü, diyalog ve uzlaşma içinde olmalarını arzu eder. Büyük önderimiz Atatürk'ün belirttiği gibi yurtta ve dünyada barışın sağlanabilmesi, insanların huzur, güven içinde birlikte yaşayabilmesi için sevgi birinci koşuldur. Bu nedenle THP sevginin partisidir. Gülyüzlü insanların güleryüzlü partisidir. “

Üye sayılarının 34 olduğunu şu ana kadar hiçbir ilde henüz teşkilatlanmadıklarını kaydeden THP Başkanı, toplantı sonrasında eşi Berna Karakoç ve bazı partilileriyle birlikte basın mensuplarına poz verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
İstanbul Seçimlerini kim Kazanır
RÖPORTAJ