04 Nisan 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
OPERASYON KÜRTLERE KARŞI DEĞİL, TERÖRİSTLERE KARŞIDIR
10 Ekim 2019 Perşembe 14:30

OPERASYON KÜRTLERE KARŞI DEĞİL, TERÖRİSTLERE KARŞIDIR

ABD’nin çekilme için akıl almaz şekilde Türkiye’ye “Kürtlerin katledilmemesi” şartı öne sürdüğünü hatırlatan Başkan Mete; “ Bu tür ifadeler Türk-Kürt kardeşliğine zarar verecek sinsi bir planın sözlü ifadesidir.

ABD’nin çekilme için akıl almaz şekilde Türkiye’ye “Kürtlerin katledilmemesi” şartı öne sürdüğünü hatırlatan Başkan Mete; “ Bu tür ifadeler Türk-Kürt kardeşliğine zarar verecek sinsi bir planın sözlü ifadesidir. Yıllardır ABD, Batılı bazı ülkeler, emperyalistler, Siyonistler, bir Türk-Kürt savaşı çıkarmaya çalışıyorlar.

Bugüne kadar bunu başaramadılar ve bugün tekrar bunu dillendiriyorlar. PKK, PYD, YPG, DEAŞ terör örgütüdür ve bunların hepsi, bizim düşmanımızdır. Bunlar sadece Türkiye’nin, Türklerin düşmanı değil Kürtlerin de o bölgede yaşayanların da düşmanıdır. Bu bir Kürt-Türk savaşı değildir. Bu bir savaşta değildir. Bu bölgedeki Terör unsurlarıyla mücadeledir. Onları yok etme harekatıdır. Kürt kardeşlerimizin, Türk cephelerinde vatanını korumak için canını dişine takarak omuz omuza savaştığını unutmamalıyız. Su götürmez bir gerçek vardı ki Malazgirt Savaşı’nda, Kurtuluş savaşında Kürtler Türklerle birlikte savaşmışlardır. Biz aynı milletin efradıyız. Bizim geçmişimiz, bugünümüz beraber, inşallah yarınımız da beraber olacak” dedi.

Barış Pınarı Harekatı öncesi 1 yıl daha uzatılan Tezkere’nin; AK Parti’nin yanı sıra Milliyetçi Hareket Partisi, CHP ve İYİ Parti’nin oyları ile kabul edildiğini belirten Başkan Mete ; “Söz konusu Vatansa Gerisi Teferruattır! “ vakit birlik olma, ülkemizin istiklaline ve istikbaline göz dikenlere karşı mücadele vaktidir” dedi.

Tezkereye HDP’nin ret oyu kullandığını da hatırlatan Başkan Mete; Vatanımıza ve milletimize düşman olanların yanı sıra Allaha çok şükür ki “Verme dünyaları alsanda bu cennet vatanı” diyenlerin nasihatini kendine yoldaş eyleyenler var. “Size savaşmayı değil ölmeyi emrediyorum” diyenlerin emanetini omuzlarında yük eyleyen insanlar bu topraklarda. Ve bu vatansever milletimiz ve kahraman askerlerimiz olduğu sürece bu ülke ilelebet yaşayacaktır” dedi.

Başkan Mete yaptığı yazılı açıklamayı “ Barış Pınarı Harekatı’nda görev alan kahraman Mehmetçiklerimize ve bu harekatta Türkiye’yle birlikte olan tüm yerel destek unsurlarına muvaffakiyetler diliyorum; Allah yar ve yardımcıları olsun, dualarımız onlarla” diyerek bitirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ