19 Ocak 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Onu nasıl büyüttüm biliyor musun
30 Nisan 2009 Perşembe 15:27

Onu nasıl büyüttüm biliyor musun

Türkiye'nin acısı büyük bugün. Şehitlerimizi sonsuzluğa uğurluyoruz. Ülkenin dört bir tarafından ağıt sesleri yükseliyor.

Onu nasıl büyüttüm biliyor musun?

Türkiye'nin acısı büyük bugün. Şehitlerimizi sonsuzluğa uğurluyoruz. Ülkenin dört bir tarafından ağıt sesleri yükseliyor.
Türkiye dün 10 şehit verdi. Bugün şehitlerimizi sonsuzluğa uğurlama günü...

İlk cenaze Gaziantep'teydi... Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Abalı köyü yakınlarında PKK'lı teröristlerin yola döşediği mayının patlaması sonucu şehit olan 9 askerden piyade er Zeynel Direkçi'nin cenazesi toprağa verildi.

BEN ONU NASIL BÜYÜTTÜM BİLİYOR MUSUNUZ?

Şehidin annesi Sultan Direkçi, yakınlarıyla birlikte oğlunun tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Kendisini sakinleştirmeye çalışan askerlere ''Ben onu nasıl büyüttüm biliyor musunuz?'' diyen Sultan Direkçi, oğlunun fotoğrafını öptü, tabutunun üzerine kapandı. ''Ben seni böyle mi görecektim, ben seni bugünler için mi büyüttüm'' diyerek göz yaşı döken Sultan Direkçi'yi subaylar ve yakınları teselli etmeye çalıştı.

Şehidin, öz geçmişinin okunmasının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri adına konuşmalar yapıldı ve saygı duruşunda bulunuldu.

Bir süre eller üzerinde taşınan şehit cenazesi, hada sonra top arabasına alındı. Marş eşliğinde yaklaşık 200 metre top arabasında taşınan şehit Zeynel Direkçi'nin naaşı, Yeşilkent Mezarlığındaki Şehitlik'te toprağa verildi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ