24 Ağustos 2019 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Onarılsaydı belki de yaşayacaklardı
21 Haziran 2009 Pazar 23:48

Onarılsaydı belki de yaşayacaklardı

Üç gündür aranan 19 yaşındaki iki gencin cesetleri, Marmaris'te, bariyeleri geçen hafta bir kamyon tarafından parçalanan şarampolün dibinde bulundu.

 

Bariyerler onarılsaydı belki de yaşayacaklardı

Üç gündür aranan 19 yaşındaki iki gencin cesetleri, bindikleri motosikletle birlikte Marmaris'te, bariyeleri geçen hafta bir kamyon tarafından parçalanan şarampolün dibinde bulundu.Edinilen bilgiye göre, Datça'daki bir restoranın bulaşıkçısı Kemal Kocabaşçı ile pidecisi Mehmet Yeşilkünar geçtiğimiz Perşembe akşamı ortalıktan kayboldu. Cep telefonlarını defalarca çaldırdıkları halde, iki gençten haber alamayan yakınları, polis ve jandarmaya başvurdu. Jandarma tarafından yapılan araştırmada, gençlerin cep telefonu sinyallerinin Marmaris'e 15 kilometre mesafedeki Yeşilbelde köyünden geldiği tespit edildi. Bu bilgi ışığında köyde arama yapan jandarma ekipleri, kayıp gençleri bulamadı.Dün (Pazar) akşam saatlerinde koyunlarını gütmekte olan bir çoban, Marmaris-Datça kara yolunun 10. kilometresindeki Yeşilbelde kavşağında ağır bir koku geldiğini fark etti. Etrafı kolaçan eden çoban, yolun kenarındaki 30 metrelik şarampolün dibinde bir motosiklet ve yakınlarında iki ceset olduğunu görünce, köy muhtarı Hasan Gezer'i aradı. Muhtarın haber verdiği jandarma ekipleri, cesetlerin, üç gün önce kayboldukları bildirilen Kocabaşçı ve Yeşilkünar'a ait olduğunu belirledi.


Jandarma Olay Yeri İnceleme Ekibi ve nöbetçi savcının incelemesinin ardından cesetler, cenaze aracıyla, Marmaris Devlet Hastanesi Morgu'na götürüldü.

KAMYON UÇMUŞTU
Motosikletle Datça'dan Marmaris'e giden gençlerin, direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun ters tarafındaki şarampole yuvarlanarak hayatlarını kaybettiklerinin tahmin edildiği bildirildi. Olayla ilgili inceleme başlatılırken, Yeşilbelde Muhtarı Hasan Gezer, 13 Haziran Cumartesi günü de bir kamyonun da aynı şarampole yuvarlandığını hatırlatarak, şöyle konuştu:

BARİYERLER ONARILMADI
“O gün şans eseri can kaybı olmamıştı. Ancak geçen zaman zarfında kamyonun devirdiği bariyerler onarılmadı. Bu gençler büyük ihtimalle bariyerler devrildiği için şarampole uçtular. Eğer bariyeler onarılsaydı belki de bugün hayatta olacaklardı.” Olayın meydana geldiği yerde bulunan gazeteciler de 8 gün önce şarampole yuvarlanan kamyonun çarparak parçaladığı bariyerlerin tamir edilmediğini gördü. (Marmaris GÜNDEM)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
İstanbul Seçimlerini kim Kazanır
RÖPORTAJ