11 Temmuz 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Omurilik felçlileri ilgi bekliyor
21 Ekim 2008 Salı 09:53

Omurilik felçlileri ilgi bekliyor

Şahin Tepesi restuarantta verilen yardım amaçlı kahvaltıya katılım göz doldursa da yeterli değildi. Kahvaltıda, katılımın dernek ilgililerini mutlu ettiği ancak yeterli olmadığı ifade edildi.

Marmaris Omurilik Felçlileri Derneği'ni Şahin Tepesi restaurantta, geride bıraktığımız cumartesi günü gerçekleşti ve katılımın yoğun olması dernek ilgililerini mutlu etti.


2005 yılında kurulan ve merkezi İstanbul'da olan Marmaris Omirilik Felçlileri Derneğinin yardım amaçlı kahvaltısının biletleri 10 YTL'den satıldı. Yardımseverlerin yoğun ilgisine neden olan katılımın ilerde daha da büyük olması bir temenni olarak dile getirildi.


Marmaris Omurilik Felçlileri Derneği başkanı Fatoş Ergül'ün de hazır bulunduğu konuşan Derneğin Başkan Yardımcısı İlhan Genç, “ Katılımdan memnunum, fakat bilet satış şeklimizden şikayetçiyim. İnsanların kapılarına gittiğimizde bilet satmak isteğinde bulunduğumuzda sanki insanlar kendi kişisel çıkarlarımıza hizmet ediyormuşuz gibi bir his atmosferine bizi sokuyorlar ve bu durumdan çok çekiniyoruz. “ diye konuştu.
Kahvaltının gelirinin ikinci elden alınan araçların takım ve teçhizatını tamamlamak ve genel giderleri için de kullanmak olduğunu söyleyen Genç, “Kamu yararına çalışan birkaç dernekten biriyiz. Devletten herhangi bir yardım almıyoruz . Böyle yardım kampanyalarıyla ayakta durabiliyoruz.. En büyük sıkıntısının İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'nün yardım etmek istedikleri engelli vatandaşlara ulaşamamak. Bunun da en yoğun olarak Marmaris'te karşılaşıyoruz.” Dedi.


Marmaris'te yaşayan engellileri, ailelerinin saklaması sonucu ulaşmakta zorluk çekildiğini, oysa civar köylerde böyle bir sorun olmadığını belirten genç, omurilik felçlilerine tüm halkımızın duyarlı olmasını istedi.

Derya ÇAVUŞ (Marmaris)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ