28 Mayıs 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Okul Müdürünün Bileti Kesildi
11 Ekim 2008 Cumartesi 11:04

Okul Müdürünün Bileti Kesildi

Defalarca görevden alınmasına karşın mahkeme kararıyla geri dönen müdür, özel bir okuldan aldığı biletle şehir dışına çıkınca süresiz olarak açığa alındı.

Hediye bilet müdürü koltuğundan etti. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ile Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Öner Güney arasındaki kavga devam ediyor. Çelik'in, daha önce defalarca görevden aldığı, ancak mahkeme kararıyla sürekli geri dönen Güney özel bir okulun kendisine aldığı uçak bileti ile Bakanlıktan izinsiz olarak il dışına çıktı. Bunun üzerine hakkında soruşturma açılan Güney hediye biletle izinsiz il dışına çıktığı ve çıkma nedeninin uygun olmaması gerekçesiyle süresiz açığa aldı.

Görevime döneceğim

"Git diyor, gitmiyorum. Daha önce açtığım bütün davaları kazandım" diyen Güney, 2007 yılında genel müdür olarak Hisar okulları diploma törenine davet edildiğini belirterek, "Tören cuma- cumartesi günleri içinde yapılacaktı. Davetli olduğum için gönderdikleri biletle izin alarak gittim. Keyfi bir gezi değil sonuçta. Olaydan bir yıl sonra konunun soruşturulmasına anlam veremiyorum. 35 gün sonra yine görevimin başında olacağım" dedi. Daha önce 3 kez görevden alınan ve geri dönen Güney'in benzer nedenlerle alınan 4 karara yönelik açtığı davalar ise sürüyor

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ