13 Temmuz 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Öğrenci yurdu mu olsun sağlık ocağı mı?
28 Mayıs 2009 Perşembe 23:49

Öğrenci yurdu mu olsun sağlık ocağı mı?

Armutalan Belediyesi'nin inşa ettirdiği sağlık ocağı binasının öğrenci yurdu olarak kullanılması teklifi, tartışma yarattı..


Demokratik Sol Parti'lilerin (DSP), Belde Belediyesi'nin inşa ettirdiği sağlık ocağı binasının tamamlandıktan sonra öğrenci yurdu olarak kullanılması amacıyla Belediye Meclisine dilekçeyle başvurduklarını açıklaması 'polemik' konusu oldu. DSP'lilerin teklifi, 'Öğrenci yurdu mu, sağlık mı daha öncelikli?' tartışması yarattı.TEKLİF DSP'DEN GELDİ
DSP Armutalan Örgütü Önceki gün elektronik posta yoluyla basın mensuplarına bir açıklama gönderdi. Partinin Belde Başkanı Kasım Çağlı'nın imzasını taşıyan açıklamada, Armutalan Belediyesi'nin inşa ettirdiği sağlık ocağı binasının tamamlandıktan sonra öğrenci yurdu olarak kullanılması amacıyla Belediye Meclisine dilekçe ile başvurulduğu belirtildi.

AYNEN YAYIMLANDI
Yerel yazılı medyanın tamamına yakını, 'haberleştirilmiş' haldeki elektronik postayı gazetelerinde, noktasına, virgülüne dahi dokunmadan yayımladı. Öğrenci yurdu için seçilen adresin sağlık ocağı olması gazetemizin haber merkezinde ise tartışma yarattı. Böylesi bir haberin olduğu gibi gazetemizde yer almasının yanlış olacağı kararlaştırıldı.

OKUYUCU DA TARTIŞTI
Haberi ilk olarak Marmaris'in internetteki en etkili ve en çok takip edilen haber sitesi 'www.gundemgazetesi.net'te duyurduk. Habere yorum yapanlar da adres olarak sağlık ocağının seçilmesine şaşırdıklarını ifade etti. DSP'lilerin öğrenci yurdu tespitini haklı bulduklarını ancak yurt için başka bir alanın bulunabileceğine dikkat çekti.

BELEDİYE NE DİYOR?
Belediye yetkilileri ise konunun önerge şeklinde sunulması halinde mecliste değerlendirilebileceğini belirtti, konu hakkında yorum yapmadı. Haberi yayıma hazırladığımız sırada şehir dışında olan Başkan Muhammet Ünlü'nün, beldeye geri döndüğünde konu hakkındaki düşüncelerini açıklayıp açıklamayacağı merakla bekleniyor. (Marmaris GÜNDEM)

YORUMLAR
SEZONLUK KALEM
KASIM ÇAĞLI
S. ALİ GÜNDOĞAN Bir basın emekçisi olarak Marmariste yazılarınızı takip eden biz siyasiler görüşlerinizi objektif olduğu sürece dikkate alırız.Yerel seçimler nasıl bir atmosferde geçti biliniyor. Yerel mücadele Ulusal bir tercihe sürüklendi ve seçmen Chp ye yönlendirildi.DSP olarak basın emekçileriyle herzaman ölçülü saygılı olacağız. Sahibinin sesi bir basın tasvip edilecek bir durum değildir.Hele sezonluk kiralık kalem ise hiç dikkate alınmaz.Marmariste sezon giddikçe kısalıyor. KASIM ÇAĞLI.
31 Mayıs 2009 Pazar 11:59
78.173.211.85
ah ali vay ali
eray
yine uzerine düşmayen şeylerle ugraşmaya başlatın adamlık ya dikkat et bir gun boş yolda yururgken düş sen bagırsan gımse gelmez senı kaldırmaya ne kadar cok zor durumdasın acaca sevenınmı yok heee yoksa tüp bebek mısınnnnnnnn
31 Mayıs 2009 Pazar 11:50
78.173.211.85
YA GAZETECİLİK YAP YA DA SİYASET
AKIN ÖZDEMİR
Sevgili Ali,bırak ta bu teklife muhatapları yanıt versin. Siyaset yapmak istiyorsan git istediğin partide siyasetini de yap. Bu konudaki düşüncelerini söylemene itirazımız olmaz. Ama konu DSP ye saldırmak hakaret etmek boyutuna gelirse hangi kimlikle seni muhatap alacağımızı iyi bilelim. DSP ne kendisi ile ne de başkası ile kavgalı değildir. Sen istedin diye de siyaset yapmaktan vazgeçecek değildir.Bunu engellemeye ne senin ne de başkasının gücü yetmez.Bu öneri muhalefet değildir.Böyle biline.
30 Mayıs 2009 Cumartesi 08:44
88.234.53.69
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ